Öğrenilesi Bilgiler

Yusuf Güney Kimdir ? Hayatı Hakkında Bilgiler ve Fotoğrafları

Eki 18, 2012 Yazan: wuup | Kategori: Kim Kimdir?

Yusuf Güney hakkında önemli bilgiler

Yusuf Güney’in Hayatı ve Biyografisi

yusuf guneyin hayati ve biyografisi ce1e7c5606 1349470170 Yusuf Güney Kimdir ? Hayatı Hakkında Bilgiler ve Fotoğrafları

Rafet El Roman – Aşk-ı Virane isimli klipte , şarkıdan çok, Rafet El Roman’la beraber düet yapan kişi (Yusuf Güney) hakkında yorumlar geldi. Herkes kim bu Yusuf Güney diye soruyor.

İşte bizde merak edenler için ufak bir araştırma yaptık ve Yusuf Güney kimdir kısaca yazmak istedik.

ve birkaç Yusuf Güney resmiyle beraber …

 

24 yaşında. Aslen Trabzon’lu, Londra’da yaşıyor. Londra’da bir şirkette pazarlama müdürlüğü yapan 10 yıldır ailesiyle yaşayan Güney, 4 yıl önce Rafet El Roman ile Londra’da bir konserde tanışmasıyla hayatı değişti. O günden beri onlarca beste yapıp, Rafet El Roman’ın albüm teklifini almıştır.

Yusuf Güney, artık hayatını çok sevdiği müzik ile kazanmaya başlamıştır. Rafet El Roman’ın vokalistliğini yapan Güney, yakın bir zamanda çıkaracağı albüm heyecanı ile uzun ve yorucu bir yola girmiş ve başarı ile ilerlemektedir. Güney, önümüzdeki aylarda İstanbul’a yerleşeceğini de belirtmiştir.

Ayrıca Yusuf Güney severlerine güzel bir haberimiz var. Yusuf Güney, kendi albümü için hazırlıklara başlamış ve kasım ayı sonunda solo albüm ile sevenleriyle buluşacaktır.

Yusuf Güney Kimdir Biyografi

Yusuf Güney ilk kasedini kısa zaman önce çıkardı ve genç kızları peşinden koşturmaya devam ediyor. Büyük bir hayran kitlesi olan genç şarkıcının hayat hikayesine ve biyografisine bir bakalım;
 Yusuf Güney Kimdir ? Hayatı Hakkında Bilgiler ve Fotoğrafları

5 Haziran 1984 yılında Trabzon’da dünyaya gelen şarkıcı, ilk albümünü piyasaya sürmeden önce Londra’da yaşamaktaydı. Londra’da bir şirkette pazarlama müdürlüğü yapan Güney, 4 yıl önce Türk pop müzik sanatçısı Rafet El Roman’ın Londra’da verdiği bir konserinde sanatçıyla tanışmasıyla müzik dünyasına ilk adımlarını atmıştır. O günden beri beste çalışmalarını hızlandırmış ve en sonunda 2008 yılında ilk bestesi “Aşk-ı Virane” Rafet El Roman’ın 2008 tarihli albümü “Bir Roman Gibi”de kendine yer bulmuştur. Rafet El Roman ile bu şarkıda bir düete imza atan şarkıcı, bu parçaya çekilen video klipte de sanatçıya eşlik etmiştir. Şarkı oldukça başarılı olmuş ve Billboard Türkçe Top 20 Listesi’nde tam 17 hafta bir numarada kalmıştır. Ayrıca 2009 yılında düzenlenen geleneksel Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde de bu şarkı “Yılın Şarkısı” seçilmiştir.

Şarkıcı, bu başarıların neticesinde ilk albümünü Rafet El Roman’ın prodüktörlüğünde 12 Şubat 2009 tarihinde Hüseyin Emre’nin sahibi olduğu Emre Plak’tan çıkarmıştır. Albümün ilk video klibi sözü ve müziği Rafet El Roman imzası taşıyan “Heder Oldum Aşkına”ya çekilmiş, bu şarkı Billboard Türkçe Top 20 Listesi’nde en yüksek olarak 2 numaraya kadar yükselmiş, Avrupa Radyo Listesi’nde de 99 numarada yer almıştır. Mayıs ayında ise albümün ikinci video klibi olarak radyolarda çok sık çalınan parçalardan, sözü ve müziği şarkıcının kendisine ait olan “Aşkım Aşklarından Bulasın” seçilmiş ve bu şarkı da 25 Mayıs 2009 tarihinde en yüksek olarak 24 numaraya yükselmiştir.

Yusuf Güney, artık hayatını çok sevdiği müzik ile kazanmaya başlamıştır. Rafet El Roman’ın vokalistliğini yapan Güney, yakın bir zamanda çıkaracağı albüm heyecanı ile uzun ve yorucu bir yola girmiş ve başarı ile ilerlemektedir. Güney, önümüzdeki aylarda İstanbul’a yerleşeceğini de belirtmiştir.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/yusuf-guneyin-hayati-ve-biyografisi.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
wuup'layanlar yusuf güney, , yusuf guneyin hayatı, yusuf güney hayatı, yusuf guney.in sac modelleri, Yusuf Güney Kimdir ? Hayatı Hakkında Bilgiler ve Fotoğrafları diye diye wuup'lamışlar..

Etiketler: yusuf güney rafet el roman ilk düeti yılı ve ayı, Yusuf Güney’in Hayatı ve Biyografisi, yusuf güneyin hayatı ingilizcesi,

 • Yorumlar İçin RSS takibi..
 • One Response for "Yusuf Güney Kimdir ? Hayatı Hakkında Bilgiler ve Fotoğrafları"

  1. I LOVE YUSUF saol 19 temmuzda k. maraşta olduğun için SENİ SEVİYORUMMMM ……..

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)


  Hemen Görüş Bildirin..

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler