Öğrenilesi Bilgiler

Düzce’nin Nüfusu 2012-2013 Son Nüfus Sayımı Sonuçları
2012′de Yapılan Adrese Göre Düzce İlimizin Nüfusu 342.146 dır..
Yüzölçümü: 1065 km2
İl Trafik No: 81
Coğrafi Konumu :
Düzce Batı Karadeniz havzası içinde yer alır. Düzce doğusunda Bolu, batısında Sakarya ve kuzeydoğusunda Zonguldak illeri ile komşudur.
Denizden yüksekliği 120-180 metre arasında değişmektedir.
Belli başlı akarsuları Büyük Melen Çayı, Küçük Melen Çayı, Asar Suyu, Uğur Suyu ve Aksu Deresidir.
Bitki örtüsü olarak oldukça zengin ve yeşilin her görüntüsü vardır. Ovada kavak, fındık ve çeşitli meyve ağaçlarına, yüksek kesimlerde kayın, meşe, köknar, kızılağaç, çam ağaçların bulunduğu zengin orman alanlarına sahiptir. Ayrıca dik meyilli yüksek olan yerlerde zamanla açılmış fındık bahçeleri geniş yer teşkil etmektedir.
Bölgede yazlar sıcak kışlar soğuk geçmesine rağmen iklimi, Batı Karadeniz iklimi ile Orta Anadolu iklimi arasında geçiş niteliğindedir. 
Düzce Resimleri:

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/duzcenin-nufusu-2012-2013-son-nufus-sayimi-sonuclari.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Kanal Avrupa Frekansı ve Ayarı 2013 Türksat 3A

Ara 25, 2014 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Kanal Avrupa Frekansı ve Ayarı 2013 Türksat 3A
Kanal Avrupa yeni uydu frekansı frekans numarası kaçtır 2013,
Kanal Avrupa frekans ayarları nasıl yapılır türksat 3A,
Kanal Avrupa güncel frekans bilgileri,
2013 Kanal Avrupa Uydu Frekans Kanal Avrupa Frekans bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.Kanal Avrupa Frekans : 11882 V Sembol oranı: 2965 Fec: 5/6
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/kanal-avrupa-frekansi-ve-ayari-2013-turksat-3a.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

İlginç ve Yaratıcı Dekoratif Kitaplık Modelleri

Ara 25, 2014 Author: wuup | Filed under: Moda

İlginç ve Yaratıcı Dekoratif Kitaplık Modelleri
Yeni dekoratif kitaplık örnekleri, şık estetik zarif ve güzel dekoratif kitaplıklar resimleri:
Evinizde Farklı köşeler hazırlamayı seviyorsanız bu şık ve farklı Dekoratif Kitaplıklar tam sizlere göre Dekoratif Kitaplık Modelleri,evini yenilemek farklı ve modern şık bir görünüme sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği çok güzel kitaplık modelleri.
Birbirinden güzel modern ve şık dekoratif Yeni Kitaplık Modelleri sizlerle…

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/ilginc-ve-yaratici-dekoratif-kitaplik-modelleri.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Voleybol Sözlük Anlamı Nedir, Tanımı Hakkında Ansiklopedik Bilgi – Türkçe Sözlük
Voleybol Nedir, Voleybol Ne Demek
Voleybol SporuVoleybol 6 kişi ile, 2 takımla oynanan bir salon sporudur. 1. ÖLÇÜLER Oyun alanı, 18×9 m ölçülerinde bir dikdörtgendir ve en az 3 m genişliğinde olan bir serbest bölge ile çevrilmiştir. Oyun sahasının üzerinde bulunan serbest oyun boşluğu, her türlü engelden arındırılmış olmalıdır. Serbest oyun boşluğu, oyun sahasının yüzeyinden ölçüldüğünde en az 7 m yüksekliğinde olmalıdır. FIVB Dünya Müsabakalarında serbest bölge yan çizgilerden ölçüldüğünde en az 5 m ve dip çizgilerden ölçüldüğünde en az 8 m genişliğinde olacaktır. Serbest oyun boşluğu ise oyun sahasının yüzeyinden ölçüldüğünde en az 12.5 m yüksekliğinde olacaktır.
2.OYUN SAHASININ YÜZEYİ Sahanın yüzeyi düz, yatay ve yeknesak olmalıdır. Oyuncular için sakatlanmaya yol açacak herhangi bir tehlike teşkil etmemelidir. Pürüzlü ve kaygan yüzeylerde oynanması yasaktır. FIVB Dünya ve Resmi Müsabakalarında sadece tahta veya sentetik bir yüzeyin kullanılmasına izin verilir.… Devamini oku..

Etiketler: ,

Melisa Eliyeşil   hakkında merak edilenler
Melisa Eliyeşil Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi
Etiketler: Melisa Eliyeşil Kim, Biyografi, Melisa Eliyeşil kaç yaşında yaşı kaçtır, Melisa Eliyeşil doğum tarihi, Melisa Eliyeşil nereli, Melisa Eliyeşil boyu kaç, Melisa Eliyeşil hayatı ve yaşamı
Melisa Eliyeşil Biyografisi

Melisa Eliyeşil’in Çocukluğu Kolombiya ve Türkiye arasında geçti.
Melisa Eliyeşil Kendini şöyle anlatıyor Çok dilli ve çok kültürlü bir aileden geldiğim için dünyanın değişik yerlerinde eğitimimi tamamlamak zor olmadı. Bu da karakterimin oluşmasında büyük rol oynadı ayrıca bundan dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum. Yani, dünya yüzünde kaç kişi, ben iki ayrı dünyadan geldim ve bu dünyalarda Garcia Marquez ve Orhan Pamuk, Botero ve Komet, Shakira ve Tarkan, tropikler ve Boğaz başlıkları bir arada toplanıyor’diyebilir ki? Tabii bunun yanında da, İspanyolca’nın ruhunun ve Türkçe’nin zenginliğinin getirdiği karışımı eklemeden geçemeyeceğim.
Melisa Eliyeşil Cemiyet hayatının popüler isimlerinden, dünyaca ünlü en eski yazım gereçleri markasının yaratıcısı Faber-Castell ailesine gelin gidiyor.Eliyeşil ailesi, geçtiğimiz günlerde Almanya’ya giderek damat adayı Charles von Faber-Castell ile tanıştı
Bu sayfada Melisa Eliyeşil isimli şahsın biyografik bilgileri yer almaktadır.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler