Öğrenilesi Bilgiler

Kılıç Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır, Özellikleri Hakkında Bilgi

Haz 7, 2013 Yazan: wuup | Kategori: Bilgi Deposu

Kılıç Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır, Özellikleri Hakkında Bilgi

PAŞA KILICI (Sansevieria)

kilic ciceginin bakimi nasil yapilmalidir ozellikleri hakkinda bilgi sansevieria1cv9 319627ad5e 1349577050 Kılıç Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır, Özellikleri Hakkında Bilgi

En kolay yetişen salon bitkisi nedir diye sorulsa cevabı Paşa Kılıcı olurdu herhalde. Güneş, gölge, susuzluk ya da hava cereyanı bitkiyi etkilemez. Paşa kılıcını öldüren, özellikle kışın aşırı sulamadır.

İsmine uygun uzun yapraklıların yanı sıra, rozet biçimi yapraklı küçük cinsleri vardır.

Kılıç toprak bir saksıya dikilir ve özenli bakılırsa her yıl ince, uzun bir sap üzerinde küçük, beyaz ve güzel kokulu çiçekler açar.

ÖZELLİKLERİ:

ISI: Oda ısısı idealdir. Ancak 7 c. ye kadar soğuğa dayanabilir.

IŞIK: Biraz günışığı iyidir ama gölgede de yetişebilir.

SULAMA: Bahar ve yaz aylarında toprağı kurudukça sulanır. Kışın ise en çok ayda bir sulanır.

Çoğaltmak için, yavruları dikkatle ayrılır. Bir gün açıkta bırakılır.Daha sonra dikilir ve sulanır.Veya sağlıklı bir yaprağın ortasından 6-7 cm.lik bir parça kesilir. Bu parça yarısına kadar toprağa gömülür.

Saksısı nadiren değiştirilir.Uzun yıllar aynı saksıda kalabilir.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/kilic-ciceginin-bakimi-nasil-yapilmalidir-ozellikleri-hakkinda-bilgi.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
wuup'layanlar DİFENBEYA ÇİCEGİ BAKIMI NASIL OLUR, , kılıç çiçeği bakımı, kılıç çiçeği kaç günde tutar, kilic cicegin bakimi, kılıç çiçeğinin bakımı ve sulaması nasıl olur, kılıç çiçeğinin bakımı, Kılıç Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır, Özellikleri Hakkında Bilgi diye diye wuup'lamışlar..

Etiketler: DİFENBEYA ÇİCEGİ BAKIMI NASIL OLUR, ev bitkileri bakımı, ev bitkileri bakımı nasıl olur, ev bitkileri ve isimleri, güzel kadın özellikleri, guzmanya çiçeğine nasıl bakılır, Kılıç Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır, lilyum çiçeği bakımı nasıl yapılır, lilyum çiçeği yapılışı, Lilyum çiçeğinin bakımı nasıl yapılır, lilyumçiçegi evde nasıl yetiştirilir, özellikleri hakkında bilgi, salon çiçekleri çeşitleri ve isimleri,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler