Öğrenilesi Bilgiler

Dilin kemiği yok anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon
Etiketler: Dilin kemiği yok   atasözü ne demek,  Dilin kemiği yok  atasözünün açıklaması nedir,  Dilin kemiği yok  atasözünün anlamı nedir,  Dilin kemiği yok  atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa
ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI: Dil kolayca her yana dönebilir. Bu özelliğe sahip olan dilde, her türlü kelimeler de kolayca çıkar; insan doğru olmayan, birbiriyle çelişkili sözleri söyleyebilir; önce söylediğini sonra inkâr edip başka şekle çevirebilir.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/dilin-kemigi-yok-anlami-nedir-atasozunun-anlami-ve-aciklamasi-kompozisyon.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , ,

Baş dille tartılır anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon
Etiketler:  Baş dille tartılır  atasözü ne demek,   Baş dille tartılır atasözünün açıklaması nedir,  Baş dille tartılır  atasözünün anlamı nedir, Baş dille tartılır   atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa
ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI: 
Kişilerin ne kadar akıllı, ne kadar düşünceli oldukları söyledikleri sözlerle ölçülür. Çünkü konuşmaların tutarlı ve yerinde olup olmaması böyle bir ölçüm için en elverişli yolların başında gelir.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/bas-dille-tartilir-anlami-nedir-atasozunun-anlami-ve-aciklamasi-kompozisyon.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , ,

Bıçak yarası geçer (onulur), dil yarası geçmez anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon

Etiketler: Bıçak yarası geçer (onulur), dil yarası geçmez    atasözü ne demek,   Bıçak yarası geçer (onulur), dil yarası geçmez  atasözünün açıklaması nedir,   Bıçak yarası geçer (onulur), dil yarası geçmez  atasözünün anlamı nedir,  Bıçak yarası geçer (onulur), dil yarası geçmez  atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa
ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI: Bıçak ya da herhangi bir silâhın açtığı yara bir süre sonra iyileşir, vücutça onulur. Ama dilden çıkan kötü ve acı sözlerin gönülde açtığı yara, bıraktığı izi kolay kolay kapanmaz; her hatırlamada yeniden açılır, insana üzüntü verir.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/bicak-yarasi-gecer-onulur-dil-yarasi-gecmez-anlami-nedir-atasozunun-anlami-ve-aciklamasi-kompozisyon-2.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Bülbülün çektiği dil (i) belâsıdır anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon

Etiketler:   Bülbülün çektiği dil (i) belâsıdır  atasözü ne demek, Bülbülün çektiği dil (i) belâsıdır  atasözünün açıklaması nedir, Bülbülün çektiği dil (i) belâsıdır    atasözünün anlamı nedir,   Bülbülün çektiği dil (i) belâsıdır  atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa
ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI:Bir karganın kafese konup beslendiği pek görülmemiştir. Ama bülbül için kafesler sürekli yapılır durur. Bunun tek sebebi, sesinin güzelliğidir. O oldukça güzel öter ve bunun için yakalanıp kafese konur. İnsanlar bundan ders almalıdır. Çünkü düşünüp taşınmadan, sonunun nereye varacağını hesaplamadan sarf edilen sözler, insanın başına dert açabilir. Dili yüzünden belâya saplanıp zarar görebilir.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/bulbulun-cektigi-dil-i-belasidir-anlami-nedir-atasozunun-anlami-ve-aciklamasi-kompozisyon-2.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Tatlı Dil İle İlgili Güzel Sözler, Tatlı Dil İle İlgili Atasözleri, Özlü Sözler ve Deyimler

Etiketler: tatli dil ile ilgili atasözleri, tatli dil ile ilgili deyimler, tatli dil ile ilgili özdeyişler, tatli dil ile ilgili sozler, tatli dille ilgili sözler
Bülbülün çektiği dil belasıdır.
Bıçak yarası geçer dil yarası geçmez.
Baş dille tartılır.
Söz ok gibidir. Senden çıktı mı artık sen ona değil o sana hakim olur.
Tatlı dili olanların dostları her gün biraz daha artar.
Tatlı dil her kapıyı açan sihirli bir anahtardır
Baş dille tartılır. 
Kişilerin ne kadar akıllı, ne kadar düşünceli oldukları söyledikleri sözlerle ölçülür. Çünkü konuşmaların tutarlı ve yerinde olup olmaması böyle bir ölçüm için en elverişli yolların başında gelir.
Bana benden her ne olursa, başım rahat bulur dilim susarsa 
1. Hemen her kişi kendi geleceğini kendisi hazırlar. Kendisine gelecek zararların ya da faydaların tümü onun tutumuna bağlıdır, her şeyin sorumlusu o olur.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler