Öğrenilesi Bilgiler


Aşk Eğitimi Kitabını kim yazdı, yazarı kimdir, yazanın ismi (adı) nedir
Aşk Eğitimi Kitabının Yazarı Gustave Flaubert dir.
Aşk Eğitimi, 1848 Devrimi dönemine ait bir Fransa panaroması sunuyor. Yalın, durgun ve görkemli bir temel yapıt… Genç bir adamla, kendisinden daha yaşlı ve evli bir kadının ilişkisi, dönemin kahramanlarının çelişkileri, umutları, hataları ve yalanlarıyla birlikte anlatılıyor.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/ask-egitimi-kitabini-kim-yazdi-yazari-kimdir-yazanin-ismi-adi-nedir.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Erdemle Kırbaçlanan Kadın Kitabını kim yazdı, yazarı kimdir, yazanın ismi (adı) nedir
Erdemle Kırbaçlanan Kadın Kitabının Yazarı Marquis de Sade dir.

Erdemle Kırbaçlanan Kadın-Marquis de Sade
Erdemle Kırbaçlanan Kadın Sade’ı Sade yapan bütün özellikleri içeren roman. İyilik – kötülük çatışmasının irdelenmesinde alışılagelmiş bütün değer yargılarını zorlamak amacıyla yazılmış bir roman… Dinin arkasına sığınmış hıristiyan din adamlarının bu gibi adamların peşinden gitmesi, zengin -yoksul eşitsizliği, insanların genelgeçer kurallara ve duygulara aykırı bütün duygularını saklaması ve bütün kötü insanların nedense hep galip gelmesi, hatta iyiliklerin yalnızca kötülüklerle ödüllendirilmesi nedeniyle Sade’ı sonunda yaratıcısından bile kuşkuya düşüren roman. Ne ahlaksız, ne sapık, iğrenç… ne de ahlaklı ve erdemli olmayan bir yazarın, ikiyüz yılı aşkın bir süredir ikiyüzlülükten kurtulamayan insanları anlatan romanı…
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/erdemle-kirbaclanan-kadin-kitabini-kim-yazdi-yazari-kimdir-yazanin-ismi-adi-nedir-2.html… Devamini oku..

Etiketler: , , ,

Martin Eden Kitabını Kim Yazdı, Yazarı Kimdir

Eki 15, 2014 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Martin Eden Kitabını Kim Yazdı, Yazarı Kimdir
Martin Eden Kitabını – Jack London yazmıştır.
Martin Eden, Jack London’ın başyapıtı sayabileceğimiz ve büyük oranda otobiyografik izler taşıyan unutulmaz romanlarından biridir. Keskin sınıfsal bilinci, güçlü kalemi ve devrimci sanatıyla Jack London, burjuva gerçekliği karşısında sınıf atlamak isteyen genç bir yazarın düştüğü trajik durumu ustalıkla ve tüm çıplaklığıyla resmeder Martin Eden’da. Büyük çabalarla ulaşılan hedefin, yani burjuva yaşamının, anlamsızlığı, sahteliği ve hiçliği karşısında, Martin Eden, kendisini beyaz bir heykel gibi batacağı dipsiz derinliklere bırakır.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/martin-eden-kitabini-kim-yazdi-yazari-kimdir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , ,

Deniz Kurdu Kitabını kim yazdı, yazarı kimdir, yazanın ismi (adı) nedir
Deniz Kurdu Kitabının Yazarı: Jack London
Deniz Kurdu Kitabı; Jack London bu romanında genelde Darwin’in evrim teorisindeki doğal seçilimi anlatmıştır diyebiliriz. Romanın anlatıcısı üst sınıftan nezih bir hayat süren Humprey Van Weyden’dir. Humprey bir gemi kazası geçirerek tesadüfen kurt larsen, fok avlamak amacıyla denize açılan hayalet isimli geminin kaptanı, tarafından kurtarılır. Gemi humprey’nin yaşayabileceği bir yer değildir ona göre gemi hayatı ve kurt larsen çok vahşidir. Zaten london gemi kaptanı için kurt lakabını bu yüzden seçmiştir çünkü larsen insan bedenindeki bir kurttur ama vahşi bir hayvan değil entellektüel zevkleri olan hayatı hiç olarak adlandıran, hayatı bir maya olarak tanımlayan ve hayatın amacının bu mayadan alabildiği kadar çok almak olan, kutsal ve yüce hiçbirşeyin olmadığına inanan, muhteşem bir bedeni ve zekası olan, son olarak kendi ağzıyla bir hededonisttir. İşte gemi hayatına uyum sağlamak zorunda olan humprey bir evrim geçirecekir, ayakta kalmak istiyorsa bu vahşi doğaya ayak uydurmalıdır yoksa yok olup gidecektir.… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler Kitabını kim yazmıştır, yazarı kimdir

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler kitabını Grimm Kardeşler (Jacob Grimm ve Wilhelm Grimm) yazmıştır. Kötü kalpli ve kıskanç bir üvey anne tarafından kendisinden daha güzel olduğu için öldürülmek üzere ormana gönderilen ve ormanda cücelerle beraber yaşamaya başlayan bir prensesi anlatan masaldır.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/pamuk-prenses-ve-yedi-cuceler-kitabini-kim-yazmistir-yazari-kimdir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler