Öğrenilesi Bilgiler


Aşk Eğitimi Kitabını kim yazdı, yazarı kimdir, yazanın ismi (adı) nedir
Aşk Eğitimi Kitabının Yazarı Gustave Flaubert dir.
Aşk Eğitimi, 1848 Devrimi dönemine ait bir Fransa panaroması sunuyor. Yalın, durgun ve görkemli bir temel yapıt… Genç bir adamla, kendisinden daha yaşlı ve evli bir kadının ilişkisi, dönemin kahramanlarının çelişkileri, umutları, hataları ve yalanlarıyla birlikte anlatılıyor.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/ask-egitimi-kitabini-kim-yazdi-yazari-kimdir-yazanin-ismi-adi-nedir.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Erdemle Kırbaçlanan Kadın Kitabını kim yazdı, yazarı kimdir, yazanın ismi (adı) nedir
Erdemle Kırbaçlanan Kadın Kitabının Yazarı Marquis de Sade dir.

Erdemle Kırbaçlanan Kadın-Marquis de Sade
Erdemle Kırbaçlanan Kadın Sade’ı Sade yapan bütün özellikleri içeren roman. İyilik – kötülük çatışmasının irdelenmesinde alışılagelmiş bütün değer yargılarını zorlamak amacıyla yazılmış bir roman… Dinin arkasına sığınmış hıristiyan din adamlarının bu gibi adamların peşinden gitmesi, zengin -yoksul eşitsizliği, insanların genelgeçer kurallara ve duygulara aykırı bütün duygularını saklaması ve bütün kötü insanların nedense hep galip gelmesi, hatta iyiliklerin yalnızca kötülüklerle ödüllendirilmesi nedeniyle Sade’ı sonunda yaratıcısından bile kuşkuya düşüren roman. Ne ahlaksız, ne sapık, iğrenç… ne de ahlaklı ve erdemli olmayan bir yazarın, ikiyüz yılı aşkın bir süredir ikiyüzlülükten kurtulamayan insanları anlatan romanı…
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/erdemle-kirbaclanan-kadin-kitabini-kim-yazdi-yazari-kimdir-yazanin-ismi-adi-nedir-2.html… Devamini oku..

Etiketler: , , ,

Deniz Kurdu Kitabını kim yazdı, yazarı kimdir, yazanın ismi (adı) nedir
Deniz Kurdu Kitabının Yazarı: Jack London
Deniz Kurdu Kitabı; Jack London bu romanında genelde Darwin’in evrim teorisindeki doğal seçilimi anlatmıştır diyebiliriz. Romanın anlatıcısı üst sınıftan nezih bir hayat süren Humprey Van Weyden’dir. Humprey bir gemi kazası geçirerek tesadüfen kurt larsen, fok avlamak amacıyla denize açılan hayalet isimli geminin kaptanı, tarafından kurtarılır. Gemi humprey’nin yaşayabileceği bir yer değildir ona göre gemi hayatı ve kurt larsen çok vahşidir. Zaten london gemi kaptanı için kurt lakabını bu yüzden seçmiştir çünkü larsen insan bedenindeki bir kurttur ama vahşi bir hayvan değil entellektüel zevkleri olan hayatı hiç olarak adlandıran, hayatı bir maya olarak tanımlayan ve hayatın amacının bu mayadan alabildiği kadar çok almak olan, kutsal ve yüce hiçbirşeyin olmadığına inanan, muhteşem bir bedeni ve zekası olan, son olarak kendi ağzıyla bir hededonisttir. İşte gemi hayatına uyum sağlamak zorunda olan humprey bir evrim geçirecekir, ayakta kalmak istiyorsa bu vahşi doğaya ayak uydurmalıdır yoksa yok olup gidecektir.… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Uysal Kız Kitabını kim yazdı, yazarı kimdir, yazanın ismi (adı) nedir
Uysal Kız kitabıFyodor Mihayloviç Dostoyevski tarafından yazılmıştır.
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski Rus roman yazarıdır.Çocukluğu sarhoş bir baba ve hasta bir anne arasında geçiren Dostoyevski, annesinin ölümünden sonra Petersburg’taki Mühendis Okulu’na girdi.
Babasının ölüm haberini burada aldı. Okulu başarıyla bitirdikten sonra İstihkâm Müdürlüğü’ne girdi.
Bir yıl sonra istifa ederek buradan ayrıldı. Ordudan ayrıldıktan sonra edebiyata yönelen Dostoyevski’nin ilk kitabı İnsancıklar, 1846 yılında yayımlandı. Bu eserinin ardından yazdığı kitaplarla beklediği başarıya ulaşamayan Dostoyevski’nin umudu kırıldı ve politikayla ilgilenmeye başladı.
Uysal Kız Kitap AçıklamasıSuç ve ceza, Budala, Karamazov Kardeşler gibi büyük romanların büyük yazarı Dostoyevski nin Uysal Kız adlı bu uzun öyküsü, gerçek bir olaydan yola çıkıyor, ama tümüyle düşsel boyutlara uzanıyor.
Yapıtlarıyla yalnızca 20.yüzyıl düşün yaşamını da derinden etkilemiş olan Dostoyevski, karısı kısa bir süre önce intihar etmiş bir adamın düşünceleri arasında gezinerek benzersiz bir öykü yaratıyor.… Devamini oku..

Etiketler: , , ,

Ütopya Kitabını kim yazdı, yazarı kimdir, yazanın ismi (adı) nedir
Ütopya Kitabı Thomas More Tarafından Yazılmıştır…Basım Yılı: 1516
Eserleri, görüşleri ve yaşam tarzıyla Kral’a ters düşen Sir Thomas More, 6 Temmuz 1535′te vâtana ihanet suçlamasıyla idam edildi, kafası kesildi ve ibreti âlem olsun diye Londra Köprüsü’nde halka teşhir edildi. Aradan neredeyse 500 yıl geçti;

İnsanlığa, bütün dillerde taht kuran “Yok-ülke” anlamındaki “ütopya” kavramını armağan eden Sir Thomas More ve eseri Ütopya, hafızalarda silinmeyen bir yer edindi. Thomas More, 1516 yılında, dostu Erasmus’a, Ütopya’yı yazarken yüreğinin kabardığını söylüyordu. Ütopya, yalnız onun değil, okuyan herkesin yüreğini kabartıyor.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/utopya-kitabini-kim-yazdi-yazari-kimdir-yazanin-ismi-adi-nedir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler