Öğrenilesi Bilgiler


Fiber Optik Kablo Yapımı, Üretimi, Nasıl Yapılır, Yapılışı Hakkında Bilgi

Bir optik lifin yapılışı geniş cam bir tüple başlar. Öncelikle ambalajlar açılır. Sonra aşındırıcı hidroklorik asit banyosuna yatırılır. Bu işlem yağlı tortuları ve kirleri ortadan kaldırır. Sonra tüplerin her biri diplerinden torno tezgağına yerleştirilir. Tüpler kendi etraflarında dönerken hidrojen oksijen alevi ile ısıtılırlar. Tüpler beyaza dönerken gittikçe birleşebilecekleri en uygun sıcaklık değerine yaklaşırlar.2000 derecede iki tüp eriyerek birleşir. Bu yeni daha uzun tüp başka bir torno tezgağına yerleştirilir.
Tüp dönerken bir kimyasal gaz karşımı içine enjekte edilir. Bu arada çapraz ısıtıcı herşeyi ısıtmaktır. Bu gaz karışımı doğada bolca bulunan sıvı halindeki slikon ve transistörler ve diğer elektronik aygıtlarda yarı iletken olarak kullanılan kalay benzeri bir madde olan germanyumdan oluşur. Gazlar ısınırken cam tüpün içine beyaz bir is bırakmalarına neden olan bir kimysal reaksiyona uğrarlar. Isı en son optik lifin çekirdiğini oluşturacak isi eriterek şekillendirmeye başlar.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Desenli Lif Nasıl Yapılır, Desenli Lifler Yapma, Yapılışı Hakkında Bilgi
Evde kolayca desenli lif yapımı resimli anlatım:
Desenli örgü örmek aslında zor gibi görünse de oldukça kolaydır. Eğer örgünüze desen yapmak istiyorsanız en az 3 farklı renginiz olmalı ki desen örgünüzde görünsün. aşağıda verdiğimiz kolay lif örneğini siz de kolyaca çıkarabilirsiniz.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/desenli-lif-nasil-yapilir-desenli-lifler-yapma-yapilisi-hakkinda-bilgi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Camdan Arı Kovanı yapımı resimli, nasıl yapılır, yapılışı hakkında bilgi

Kare olarak yapılan cam arı kovanı bir akvaryum gibi düşünülmüş .üst kalağında küçük delikler olan can arı kovanının resmi aşağıda

asıl ilginç olansa bir kapak gibi yapılan bu arı kovanı normal kovanın üstüne açılan bir delikler arıların oraya ulaştığını düşündürdü bana

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/camdan-ari-kovani-yapimi-resimli-nasil-yapilir-yapilisi-hakkinda-bilgi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Resimli mozaik yapımı, nasıl yapılır, yapılışı hakkında bilgi

Malzemeler:Dekupaj tutkalı, mozaik jeli, mozaik kağıdı, yarı mat vernik, akrilik boya, obje ve boya.
Uygulama:Zımparalanan ve bezle temizlenen obje mozaik kağıdına uygun renkte boyanır. 2. kat boyası sürülür. Kesip hazırlanan mozaik kağıdı objeye yapıştırılır. Üzerine bez sürülerek hava kabarcığı kalmamasına dikkat edilir. 30 dakika sonra dekupaj kağıdının üzeri ve ahşap yüzeye dekupaj tutkalı sürülür. Vernikleme yapılır. Kuruduktan sonra mozaik desenlerinin üzerine taşırmadan mozaik jeli sıkılarak uygulanır. Hareket ettirmeden kurumaya bırakılır. Mozaik jeli üzerine vernik uygulanırsa şeffaflığı kaybolur.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/resimli-mozaik-yapimi-nasil-yapilir-yapilisi-hakkinda-bilgi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler