Türkçeyi En İyi Konuşan Siyasetçi Başbakan R. Tayyip Erdoğan

Politikacılar gösterişli konuşmayı severler. Bir çok siyasetçi güzel ve yalan konuşmasıyla meşhurdur. Fakat bunlar arasından birisi bu zinciri kırıyor. O adam Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkçemizi en iyi konuşan siyasetçi kim diye sorarsak eminiz herkes onun ismini verecektir.

Türk Dil Kurumu Sözlük Kolu Üyesi Prof. Dr. Hamza Zülfikar, bugün siyasilerin ekonomide, siyasi alanlarda çok başarılı işler yaptıklarını ama dil konusunun ihmal edildiğini belirterek, ”Türkçeyi en iyi konuşan siyasetçimiz Sayın Başbakan” dedi.
Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında, Bilkent Üniversitesi Erzurum Eğitim Bilimleri Enstitüsünde düzenlenen ”6. Uluslararası Büyük Türk Dili Kurultayı” farklı ülkelerden bilim adamlarının katılımıyla başladı.
Bilkent Üniversitesi ve Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Ali Doğramacı, açılış töreninde yaptığı konuşmada, dilin toplumu geçmişle bütünleştirdiğini belirterek, ”Dil bugünümüzü, yarınımızı da şekillendiriyor. Nasıl düşünüyoruz? Tabii bildiğim kelimeler kadar düşünüyorum. Bildiğim kavramları düşünürüm, daha fazlasını düşünemem ki.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,