Muhabbet kuşunun öleceğini nasıl anlarız, ölüm belirtileri ve işaretleri nelerdir, nereden anlayabiliriz?

Muhabbet Kuşlarının Ölüm Belirtileri ve En Belirgin Sebepleri Nelerdir? Ölmek Üzere Olan Bir Muhabbet Kuşu Nasıl Davranır?
Paramyxovirosis Virüs: İlk dikkat çekici belirti su tüketiminde artma ve sulu ishal şeklinde dışkıdır.Daha ileri aşamalarda, sinir sistemi bozuklukları gözlenir.Boyun dönmesi, kafanın geri ve arkaya doğru ters ve anormal hareketleri vardır. ( Sallabaş )Son olarak felç gözlenebilir. Yem yeme ve su içmede belirgin zorluklar gözlenir.Kuş zamanla güçsüz düşer, zayıflar ve ölüm gelebilir.
Streptococcosis Bakteri :Ayak ve kanat eklemlerinde iltihaplanma ve açık yara oluşumu.Belirgin ağırlık kaybı, kayıtsızlık,Yeşilimsi çamur gibi ishal, kusma,Karın ve bağırsak bölgesinde şişkinlik, kanın renginde koyulaşma ve eflatunumsu bir renk alma.Göğüs tüyleri aralanarak bu renk tespit edilebilir.Genel olarak performans kaybı. İleri aşamalarda felç ve ölüm gözlenebilir.

Pasteurelosis,Bakteri Hastalığı : birden ve ani bir gelişim gösterir.Kuşun ateşi süratle yükselir.Yeme karşı aşırı isteksizlik, hatta yem yememe durumu vardır.Genel bir kayıtsızlık hali ile birlikte sulu sarıYeşil bir ishal başlar. … Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,