Öğrenilesi Bilgiler


Serebrum nedir, nerede bulunur, özellikleri hakkında bilgi

Serebrum, cerebrum ya da telensefalon beynin en büyük ve en üst kısmında bulunan merkezi sinir sistemi bölümü. Sağ ve solda bulunan hemisferler corpus kollosum ile birbirleriyle bağlantı kurar. Serebrumun en dış kısmına serebral korteks denir.Kompleks hareketlerin organizasyonu, öğrenilen deneyimlerin hafızada saklanması, duyusal bilgilerin alınması gibi görevleri vardır. 
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/serebrum-nedir-nerede-bulunur-ozellikleri-hakkinda-bilgi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Sodalit taşı özellikleri, faydaları, yararları, nerede bulunur, nasıl kullanılır

Sodalit taşı, içeriğinde yüksek oranda soda ve kalsiyum barındıran bir taştır. En büyük özelliği damar, hücre ve organizma üzerinde etkili olmasıdır.
Lenf aktivasyonu , bağışıklık sistemi ve hormonları günçlendirdiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Kan basıncını düşürür, kalp ve zihinsel aktiviteleri destekler.
İlham verir ve sezgileri güçlendirir. Kullanan kişiyi negatif düşünce etkisinden ve nazardan korur. Ayrıca sakinleştirici ve baş ağrısına iyi gelen etkiye sahiptir.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/sodalit-tasi-ozellikleri-faydalari-yararlari-nerede-bulunur-nasil-kullanilir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Suudi Arabistanın Dünya Haritasında Yeri ve Konumu Neresi, Nerede Bulunur

Suudi Arabistan Nerede

Suudi Arabistan Krallığı, Arap Yarımadası’nda bulunan en büyük ülkedir. Kuzeybatı’da Ürdün, kuzey ve kuzeydoğu’da Irak, doğuda Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, güneydoğuda Umman, güneyde Yemen, kuzeydoğusunda Basra Körfezi ve batısında Kızıldeniz ile çevrilidir. Buraya iki kutsal caminin arazisi de denir; çünkü İslam’a göre iki kutsal şehir olan Mekke ve Medine bu ülkededir.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/suudi-arabistanin-dunya-haritasinda-yeri-ve-konumu-neresi-nerede-bulunur.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Lal taşı özellikleri, faydaları, yararları, nerede bulunur, nasıl kullanılır, etkileri

Lal taşı, özellikle boyun bölgesinde taşınması önerilen şifalı taşlardandır.
En büyük özellikleri arasında enerji vermesi, cinsel güç vermesi ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi yer alır. Bu yüzden zindelik veren ve enerji gücünü artıran bir taştır.
Kadınların adet düzensizliği sorununa iyi geldiği bilinmektedir.Kanı temizler ve kan dolaşımını hızlandırır.Adalet, mütevazılık ve cesareti simgeler ve bu özellikleri kendisini taşıyana yansıtır.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/lal-tasi-ozellikleri-faydalari-yararlari-nerede-bulunur-nasil-kullanilir-etkileri.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Obsidyen taşı nedir, faydaları yararları, nasıl kullanılır, nerede bulunur

Obsidyen taşı özellikleri
Obsidyen taşına renginden dolayı Kara Kadife de derler. Obsidyenin en tutulan cinsi üzerinde beyaz lekeler olan Kar Taneli Obsidyendir. Bu tür aynı zamanda Saflık Taşı olarak da bilinir.
Karın ve bağırsakları etkileyerek iyileştirir, zihin ve duyguyu birleştirir. Maskulen enerji verir, negatif unsurları yok eder. Kaygıyı azaltır, bilinçaltındaki blokajları temizler. Akıl ve sevgi ile bağlarımızdan kopmamayı simgeler.
Obsidyen taşının etkileri Bedenin elektriğini boşaltmak için uygun bir taştır.Karaciğerin temizlenmesinde faydalıdır. Bu amaçla kullanımında, karaciğerin üzerine yumruk büyüklüğünde bir obsidyen taşı koyularak on ila otuz dakika beklenir. Ancak bu süre aşılmamalı ve bu durumda uyuyakalınmamalıdır.
psikolojik etkileri 
Obsidyen, kendi içinize bakmaktan çekindiğinizde size yardımcı olur. İçinizdeki olumsuz düşünce ve duyguları güçlendirerek, onları farketmenizi sağlar. Hatırlamak istemediğiniz anılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Böylece olumlu duygularınız harekete geçer. Obsidyen bu özellikleri nedeniyle kendinizi gergin hissetmenize neden olabilir.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler