Öğrenilesi Bilgiler


Spor masajı nedir, neden yapılır, nasıl yapılır, faydaları nelerdir
Spor masajı özellikle sportif etkinliklerde kullanılan spesifik bir masaj türüdür. Spor Masajı Spor aktivitesinden önce ya da sonra yapılabileceği gibi aktivite sırasında devre aralarında da çok seri bir şekilde lokal olarak da uygulanabilir.Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellikler öncelikle ritm, süre ve bası miktarlarının değişik olmasıdır. Ayrıca uyarıcı hareketler çoğunluktadır ve branşa özgü olarak uygulanır.
Spor Masajı neden yapılır?
* Sportif başarıyı arttırmak ve sporcunun yarışma öncesi daha iyi bir başlangıç yapabilmesi için.
* Antrenman ve yarışma öncesi kısa sürede dinlenmeyi (Toparlanmayı) sağlamak için.
*Sporcunun başarıyı etkileyecek psikolojisini olumlu yönde etki altına almak.
*Sakatlıkları engellemek ve en kısa zamanda spora dönmesini sağlamak amacıyla yapılır..
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/spor-masaji-nedir-neden-yapilir-nasil-yapilir-faydalari-nelerdir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , ,

Plates egzersizi nedir, neden yapılır, faydaları nelerdir
Video ile Plates egzersizleri 

Plates ismi Joseph Plates tarafından 1880 yılında Düsseldorf’da dünyaya gelen astım hastalığı ve romatizmayla boğuşan çelimsiz bir çocuk olan plates, genç yaşlarda kayak ve jimnastik gibi çeşitli spor dallarıyla ilgilenerek vücudunu geliştirdi.
Plates egzersizleri sayesinde vücudunu ve formunu koruyan bir çok ünlü gerek yayın gerek basından takip ediyoruz. Peki bu ünlüler bunu nasıl başarıyor cevabı izleyeceğiniz video da.
[GOOGLEVID]-3825669143535970391[/GOOGLEVID]
Tabi ki video’nun yanında kendinize beslenme programı yapmanız ve bu plates egzersizini uygulamanız sizin için daha verimli sonuçlar verecektir.
Plates egzersizlerinin amacı karın ve sırt bölgelerimizde oranları güçlendirip vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturarak platese göre vücut merkezi derinliklerindeki kaslarda bel kemiğine en yakın olan kaslardan oluşur.
Klasik yapılan egzersizlerde zayıf kaslar zayıflarken, güçlü kaslar güçlenme eğiliminde olmuştur. Bu da dengesiz bir adele yapısına, kronik bel ağrısı ve çeşitli sakatlıklara yol açabilmektedir.… Devamini oku..

Etiketler: , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler