Öğrenilesi Bilgiler


Fiber Optik Kablo Yapımı, Üretimi, Nasıl Yapılır, Yapılışı Hakkında Bilgi

Bir optik lifin yapılışı geniş cam bir tüple başlar. Öncelikle ambalajlar açılır. Sonra aşındırıcı hidroklorik asit banyosuna yatırılır. Bu işlem yağlı tortuları ve kirleri ortadan kaldırır. Sonra tüplerin her biri diplerinden torno tezgağına yerleştirilir. Tüpler kendi etraflarında dönerken hidrojen oksijen alevi ile ısıtılırlar. Tüpler beyaza dönerken gittikçe birleşebilecekleri en uygun sıcaklık değerine yaklaşırlar.2000 derecede iki tüp eriyerek birleşir. Bu yeni daha uzun tüp başka bir torno tezgağına yerleştirilir.
Tüp dönerken bir kimyasal gaz karşımı içine enjekte edilir. Bu arada çapraz ısıtıcı herşeyi ısıtmaktır. Bu gaz karışımı doğada bolca bulunan sıvı halindeki slikon ve transistörler ve diğer elektronik aygıtlarda yarı iletken olarak kullanılan kalay benzeri bir madde olan germanyumdan oluşur. Gazlar ısınırken cam tüpün içine beyaz bir is bırakmalarına neden olan bir kimysal reaksiyona uğrarlar. Isı en son optik lifin çekirdiğini oluşturacak isi eriterek şekillendirmeye başlar.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bakır alaşımları ve saf bakır üretimi, saf bakır elementi nasıl elde edilir, nasıl yapılır?
SAF BAKIR VE ÜRETİMİBakır, bugünün ve yarının malzemesiBakır, insanlar tarafından kullanılan ilk ****l, çağlar boyunca kullanım açısından dademirden sonra ikinci ****ldir. Tarih öncesi dönemde bulunmuştur ve yaklaşık M.Ö.4000′den, hatta daha önceden başlayarak kullanıldığı düşünülmektedir. Bakır-kalaybronzunun M.Ö. 2400 yılından bu yana kullanıldığı bilinmektedir. Bakır çinko alaşımı olanpirincin ise Roma İmparatorluğundan önce kullanılmaya başlandığı tahmin edilmektedir.Bakır ve alaşımlarının günümüze kadar en önemli mühendislik malzemeleri olarakkalmasının sebebi, korozyon dayanımlarının, mükemmel elektrik ve ısıl iletkenliğinin, cazipgörünüşünün, sünekliğinin ve şekillendirme kolaylığının sayesindedir. Gümüşten sonra eniyi elektrik iletkenliğine ve gümüş ile altın arasında çok yüksek ısı iletkenliğine sahiptir.1.1- Doğal Yataklar ve Cevher Çıkarılması:Roma döneminde büyük bölümü Kıbrıs adasında çıkarılan bakır, günümüzde dünyanınpek çok yerinde çıkarılsa da, dünyanın en çok bakır üreten ülkesi, Şili’dir. Onu, ABD, Kanada,Rusya, Zaire, Zambiya ve Peru izler.Türkiye’nin dünya üretimindeki payı ise, % 0.40′ın altındadır.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Facebook zaman tüneli açma, aktif etme, nasıl yapılır
Bu yazıda facebook zaman tüneli açma, facebookta zaman tüneli nasıl açılır, facebook zaman tüneli aktif etme, facebookta zaman tüneli özelliği nasıl aktif edilir, facebook zaman tüneli nasıl yapılır ile ilgili bilgiler yer almaktadır.
Facebook Zaman Tüneli nasıl aktif edilir merak ediyorsanız öncelikle linke Tıklayın Daha sonra aşağıdaki resimde işaretli olan Zaman Tüneline Geç yazısına tıklayın. Daha sonra zaman tünelinizin üst kısmındaki Şimdi Yayınla düğmesine tıklayarak zaman tünelinizi istediğiniz zaman yayınlayabilirsiniz.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/facebook-zaman-tuneli-acma-aktif-etme-nasil-yapilir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Spor masajı nedir, neden yapılır, nasıl yapılır, faydaları nelerdir
Spor masajı özellikle sportif etkinliklerde kullanılan spesifik bir masaj türüdür. Spor Masajı Spor aktivitesinden önce ya da sonra yapılabileceği gibi aktivite sırasında devre aralarında da çok seri bir şekilde lokal olarak da uygulanabilir.Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellikler öncelikle ritm, süre ve bası miktarlarının değişik olmasıdır. Ayrıca uyarıcı hareketler çoğunluktadır ve branşa özgü olarak uygulanır.
Spor Masajı neden yapılır?
* Sportif başarıyı arttırmak ve sporcunun yarışma öncesi daha iyi bir başlangıç yapabilmesi için.
* Antrenman ve yarışma öncesi kısa sürede dinlenmeyi (Toparlanmayı) sağlamak için.
*Sporcunun başarıyı etkileyecek psikolojisini olumlu yönde etki altına almak.
*Sakatlıkları engellemek ve en kısa zamanda spora dönmesini sağlamak amacıyla yapılır..
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/spor-masaji-nedir-neden-yapilir-nasil-yapilir-faydalari-nelerdir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , ,

Anneler günü için el yapımı hediye resimli yapılışı, nasıl yapılır?
Annelere vermek için el yapımı bir kart bence satın alınmış kartdan daha değerli ve bir okadarda güzel görünen bir hediye olur.El Yapımı Cüzdan
Annelerinize armağan edebileceğiniz çok şirin tasarım keçe cüzdanları Çok kolay kullanımlı, dayanıklı ve fermuar kolay bir cüzdan yapabilirsiniz annenize..

Ebatları isteğinize göre değiştirebilirsiniz istenilen ebatlarda dikip tasarlıyabilirsiniz.Anneler Günü El Yapımı Hediyeler

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/anneler-gunu-icin-el-yapimi-hediye-resimli-yapilisi-nasil-yapilir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler