Öğrenilesi Bilgiler


Melodika nedir ne işe yarar, nasıl kullanılır, nasıl bir müzik aletidir
Melodika 
Güzel sesli, soluklu ve dokunaklı bir müzik çalgısı. Diatonik ve kromatik aralıklardan oluşur. Notası ikinci çizgi Sol açkısı ile yazılır. Çalgı sol elle tutulup, üfleme deliğinden soluk verilirken, sağ el parmakları dokunaklar üzerinde dolaşarak ezgi seslendirilir. Çocukların müzik eğitiminde ve geliştirilmesinde önemli bir yeri olduğu söylenebilir. Daha çok ilkokul müzik eğitiminde önem kazanmış bir çalgıdır. İlk çalışma, çocuklarda günde iki saati geçmemeli ve bu çalışmaların süresi onbeşer dakikalık bölümler biçiminde yapılmalıdır. Çalışmalar ilerledikçe saat süresi dört, çalışma bölümleri süresi ise otuz dakika olabilir. İlk başlayanlarda bu süreyi aşmak asla doğru değildir. 
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/melodika-nedir-ne-ise-yarar-nasil-kullanilir-nasil-bir-muzik-aletidir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , ,

Aytaşı nelere iyi gelir, nasıl kullanılır

Kas 18, 2013 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Aytaşı nelere iyi gelir, nasıl kullanılır

Aytaşı taşı ismini ayın parıltısını yansıttığı düşüncesiyle almıştır.Aynı zamanda duygusal anlamda dengeleyici özelliği bulunmaktadır.Lenfotik sistemdeki bozuklukları da ortadan kaldırmaktadır.
Aytaşının Özellikleri
Sertlik derecesi: 6 – 6,5Kimyasal yapısı: NaCa(Al, Si)AlSi2O8Özgül ağırlığı: 2,64 – 2,68
Aytaşının FaydalarıAşıkları ihtiraslı yaptığına inanılır,Duygusal dengeleyici özelliği vardır,Kadınlar için kısırlığa iyi gelir,Doğum yapmayı kolaylaştırır,İştah kesme özelliği ile zayıflatır,Taşıyanı meşhur ve tılsımlı yaptığına inanılır.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/aytasi-nelere-iyi-gelir-nasil-kullanilir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Sodalit taşı özellikleri, faydaları, yararları, nerede bulunur, nasıl kullanılır

Sodalit taşı, içeriğinde yüksek oranda soda ve kalsiyum barındıran bir taştır. En büyük özelliği damar, hücre ve organizma üzerinde etkili olmasıdır.
Lenf aktivasyonu , bağışıklık sistemi ve hormonları günçlendirdiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Kan basıncını düşürür, kalp ve zihinsel aktiviteleri destekler.
İlham verir ve sezgileri güçlendirir. Kullanan kişiyi negatif düşünce etkisinden ve nazardan korur. Ayrıca sakinleştirici ve baş ağrısına iyi gelen etkiye sahiptir.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/sodalit-tasi-ozellikleri-faydalari-yararlari-nerede-bulunur-nasil-kullanilir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Lal taşı özellikleri, faydaları, yararları, nerede bulunur, nasıl kullanılır, etkileri

Lal taşı, özellikle boyun bölgesinde taşınması önerilen şifalı taşlardandır.
En büyük özellikleri arasında enerji vermesi, cinsel güç vermesi ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi yer alır. Bu yüzden zindelik veren ve enerji gücünü artıran bir taştır.
Kadınların adet düzensizliği sorununa iyi geldiği bilinmektedir.Kanı temizler ve kan dolaşımını hızlandırır.Adalet, mütevazılık ve cesareti simgeler ve bu özellikleri kendisini taşıyana yansıtır.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/lal-tasi-ozellikleri-faydalari-yararlari-nerede-bulunur-nasil-kullanilir-etkileri.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Duvar Sarmaşığı yararları nedir, nasıl kullanılır

Duvar sarmaşığı Sarmaşıkgiller familyasından; uzun ömürlü, 50 metre kadar boyunda, her zaman yapraklı, tırmanıcı bir bitkidir. Yaprakları tüysüz ve serttir. Üst yüzeyleri koyu, alt yüzeyleri ise açık yeşil renktedir. Meyvesi, siyahımsı mor renktedir. İçeriğinde “hederin” vardır. Zehirlidir. Ev ilaçlarında kullanılmamalıdır.Duvar Sarmaşığının Faydaları:* Selülit ve romatizmada faydalıdır.* Çıbanları olgunlaştırır.* Kabızlığı gidermeye ve bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur.* Spazm çözücüdür.* Aybaşı kanamalarını düzenleyici etkiye sahiptir.* Nezle, astım, bronşit, soğuk algınlığı gibi solunum yolu hastalıklarında faydalıdır.Duvar Sarmaşığı Nasıl Kullanılır:
Yaprakları kurutularak kullanılır. Meyveleri zehirli olduğu için kullanılmaz. Yapraklarının dahilen kullanımında da dikkatli ve ölçülü olunmalıdır. Daha ziyade bitkiden elde edilen özler ilaç sanayinde, hazır ürün yapımında kullanılır. Suda kaynatılan taze yaprakları ile çay yapılabileceği gibi bu yapraklar ağrıyan yerlere konursa ağrıyı hafifletir, çıbanların ve sivilcelerin üzerine konursa iyileşmeyi hızlandırır.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/duvar-sarmasigi-yararlari-nedir-nasil-kullanilir.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler