Öğrenilesi Bilgiler

2012 YGS Biyoloji Müfredatı Yıllık Planı ve Ders Konuları
2012 Biyoloji Müfredatı
2012 YGS Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı 1 Nisan 2012 tarihinde yapılacak. YGS’ye girecek olan üniversite adayları için 2012 YGS müfredatını oluşturan Biyoloji dersi konuları Buna göre 2012 ygs Biyoloji konuları aşağıdaki gibidir:
Ygs Biyoloji Müfredatı
1-)Biyoloji Bilimi-Bilimsel Çalışma2-)Canlıların Ortak Özellikleri3-)Canlıların Temel Bileşenleri4-)Hücrenin Yapısı5-)Hücre Zarında Madde Alışverişleri6-)Nükleik Asitler7-)Protein Sentezi8-)Enzimler9-)Canlıların Sınıflandırılması10-)Ekoloji11-)Solunum-Fotosentez12-)Mitoz-Mayoz Hücre Bölünmeleri13-)Kalıtım-Evrim14-)Bitkiler15-)Vücudumuzdaki Sistemler16-)Duyu Organları
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/2012-ygs-biyoloji-mufredati-yillik-plani-ve-ders-konulari.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Lee Dong Wook’un Bütün Filmleri İsimleri, Lee Dong Wook’un Oynadığı Tüm Filmler Listesi
Lee Dong Wook şimdiye kadar kariyeri boyunca hangi filmlerde oynadı? Lee Dong Wook’un görev aldığı oyunlar nelerdir?
- Arang (2006)- The Perfect Couple (2007)- Heartbreak Library (2008)- The Recipe (2010)

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/lee-dong-wookun-butun-filmleri-isimleri-lee-dong-wookun-oynadigi-tum-filmler-listesi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bulaşık makinesi kullanımı öneriler, ipuçları ve püf noktalar

Öncelikle Tahta kaşıklardan başlıyalım ben öğrendiğimden buyana hatta diyebilirimki Bulaşık Makinesini aldığımdan itibaren makineme tahta kaşık koymam elimde yıkarım sebebine gelirsek hemen açıklamaya çalışayım Tahta kaşık yada tahta saplı bıçak diyelim ama önemli olan tahta kaşıklar diye düşünüyorum makinede yıkandıkdan sonra siz bu kaşıklarla yemek yaptığınızda tahta kaşığın yıkanırken emdiği deterjan yaptığınız yemeğe geçiyor ve bu bir çok hastalığa davatiye çıkarıyor.
Önerim sizlerde tahta kaşıklarınızı mutlaka elinizde yıkayın..
İkinci olarak plastikler kesinlikle plastik mutfak araç gereçlerinizide bulaşık makinesine koymayın dikkat edin eğer plastik birşey koymuş iseniz makinenize bulaşıklarınız ıslak olacakdır kurumamış olduklarını göreceksiniz.Plastiklerin içerisinde bulunan kanserojen maddelerinde bu yolla bulaşıklarımıza geçtiğini biliyorum öğrendiğmden bu yana aynı şekilde bulaşık makineme plastik hiçbirşey koymuyorum gerçekten buda çok önemli Ailenizin sağlığını düşünüyorsanız bunlara dikkat edin lütfen.
Son olarak yakın zamanda annemden öğrendiğim birşeyi de yazıym denedim gerçekten sonuç harika oldu Ben parlatıcıda kullanmıyorum bulaşık makinemde uzun zmaandır kullandığım limonları atmıyorum makinedeki kaşık bölümüne bir çatala batırıyorum yada öylece bırakıyorum deneyin ve farkı görün kaşık,çatal ve bıçaklarınız pırıl pırıl oluyor..:f16:
Şimdilik aklıma gelenler bu kadar daha sonra hatırladıkca eklemeyi düşünüyorum sizlerde eğer bildiğiniz pratik bilgileri paylaşırsanız sevinirim birbirimizi basit ama önemli konularda aydınlatmış oluruz öyle değilmi?… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Adana Sözlük Anlamı Nedir, Tanımı Hakkında Ansiklopedik Bilgi – Türkçe Sözlük
Adana Nedir – Adana Ne DemekAdana Anlamı: Akdeniz Bölgesi’nde yer alan, (2000 Genel Nüfus Sayımı sonuçlarına göre) Türkiye’nin 5. büyük ili. (Fenikece) Adonis (tarım ve bitki tanrısı); (Hititçe) Adania. Arap tarihçilere göre Adana adı eski peygamberlerden Yasef’in torunu olan Ezene’nin adından gelmektedir. Osmanlılar döneminde yayınlanan bir fermanla (1878) kentin adının Adana olarak yazılmasına karar verilmiştir.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/adana-sozluk-anlami-nedir-tanimi-hakkinda-ansiklopedik-bilgi-turkce-sozluk.html… Devamini oku..

Etiketler: , , ,

Adıyamanın tarihi yerleri

Eyl 21, 2014 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Adıyamanın tarihi yerleri
Adıyamanda çok eski tarihlere uzanan birçok tarihi mekan bulunmakta bu mekanlar Turizm açısındanda çok önemli merkezler haline gelmiştir. Adıyamanın zengin tarihi yerleri.Nemrut DağıAdıyaman’a 86 km Kahta ilçesine 51km uzaklıktadır. Dünyanın 8. harikası olarak anılan ve UNESCO Kültür Mirası Listesinde yer alan bu yer Doğu Toros Sıradağlar üzerinde 2150m yüksekliğinde, Fırat nehri geçitlerine ve ovaya hakim bir tepe üzerindedir. Kommagene Kralı 1. Anticeos ‘a ( Antikos) anakaya üzerinde bir anıt mezar yapılmış ve üzerine kırma taşlar yığılarak büyük bir tepe biçiminde tümlüs oluşturulmuştur. Tümülüsün Doğu Batı ve Kuzeyindeki kayalıklara 9-10 metre boyutlarında dev kral ve tanrı, kartal ve aslan heykelleri konulmuştur.
ArsameiaAdıyaman ili, kahta ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. M.Ö. 3.YY da ( Hellenistik dönem) yaşamış arsemes tarafından kurulduğu için bu isimle anılmıştır. Prehistorik dönemden sonra Hellenestik, Roma ve orta çağda da yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Güneydeki tren yolunda Mitras’ın kabartma stili bulunmaktadır.… Devamini oku..

Etiketler:

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler