KPSS Sonuçları ile hangi kurumlara başvurulur?

KPSS İle Başvurulabilecek Kurumlar

KPSS Sonuçları açıklandı. Şimdı sıra tercihleri yapmaya geldi. KPSS Sonuçları ile hangi kurumlara başvurabilirsiniz? İşte yanıtı:
KPSS B Puanı ile atanabileceğiniz kadroları ikiye ayırmamız mümkün:
1. KPSS B P3 Puanı:
KPSS’de hesaplanan P3 Puanınızla 4001 kodlu (herhangi bir lisans mezunu olmak yeterlidir) kadrolara başvurabilirsiniz. Mezun olduğu lisans programına özel kadro bulamayan adaylar P3 puanlarıyla sadece herhangi bir lisans mezunu olma şartı arayan 4001 kodlu kadrolara başvurabilir. Bu puanla başvurabileceğiniz yerlerden bazıları şunlar:
Gümrük MüsteşarlığıPetrol İşleri Genel MüdürlüğüSosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme KurumuEti Maden İşletmeleri Genel MüdürlüğüOrman Genel MüdürlüğüGençlik Spor Genel MüdürlüğüMakina Kimya EndüstrisiAdalet Bakanlığı Adliyeler (Katiplik, Mübaşir, İnfaz koruma…)TSK (Sözleşmeli subay, astsubay, uzman çavuş)Sivil Havacılık Genel MüdürlüğüTapu ve Kadastro Genel MüdürlüğüMaliye BakanlığıDevlet Hava Meydanları Genel MüdürlüğüT.C. Devlet Demir Yolları Genel MüdürlüğüPosta ve Telgraf Teşkilatı Genel MüdürlüğüDevlet Su İşleri Genel Müdürlüğü
2.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,