Jeoloji Mühendisliği hakkında herşey yazımızda anlatılmaktadır.
Jeoloji Mühendisliği Bölümü nedir, nasıl bir bölüm, ne iş yapar, ne işe yarar, iş imkanları alanları, bilgi ve yorumlar
Jeoloji Mühendisliği Bölümü İle İlgili Bilgiler, Jeoloji Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi Kısa, Jeoloji Mühendisliği Bölümü İle İlgili Yorumlar ve Tanıtımı, İş İmkanları, İş Olanakları ve İş Alanları
Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Jeoloji Mühendisliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Jeoloji Mühendisliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :
Jeoloji Mühendisliği Bölümü Tanıtımı:
Jeoloji, yerkürenin başlangıcından bugüne kadar geçirdiği yapısal değişmeleri, yerkabuğunun yüzeyinin ve altının bugünkü durumunu inceler, jeoloji mühendisliği bölümünde, jeoloji biliminin sağladığı bilgileri mühendislik alanına uygulanmasına ilişkin yöntemler konusunda eğitim ve araştırma yapılır. Mta, Tpao, Dsi, İller Bankası, Tki, Devlet Karayolları, Ysi, seramik ve cam fabrikalarıl, deprem araştırma enstitüsünde çalışılabilir.
Programın Amacı: Jeoloji, yerkürenin başlangıcından bugüne kadar geçirdiği yapısal değişmeleri, yerkabuğunun yüzeyinin ve altının bugünkü durumunu inceler.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,