Öğrenilesi Bilgiler


Dünyada Yeniden Çekilecek İlk Türk Filminin Adı Nedir, Hangisidir?
Gösterime girdiği dönemde pek çok sinemaseverin beğenisini kazanan “Aşk Tesadüfleri Sever” dünyada yeniden çevrimi yapılan ilk türk filmi olmaya hazırlanıyor.
Romanyalı Media Pro şirketi, “Aşk Tesadüfleri Sever” filminin yapım haklarını satın aldı. Film, hikâyenin aslına sadık kalınarak yeniden çekilecek.
Yönetmen Ömer Faruk Sorak, başrolünde Belçim Bilgin ve Mehmet Günsür’ü oynattığı “Aşk Tesadüfleri Sever” filmi ile bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Sorak’ın yapım haklarını yurtdışına sattığı film, bir Amerikan-İngiliz hikâyesine dönüştürülecek ve böylece dünyada yeniden çevrimi yapılan ilk Türk filmi olacak.
Böcek Yapım’ın sahibi Sorak, filmin yapım haklarını iki yıldır görüşme halinde olduğu Romanyalı Media Pro şirketine sattığını açıkladı: “Bir ön ödeme yaparak ‘Aşk Tesadüfleri Sever’in haklarını aldılar.
Önümüzdeki günlerde de ilk protokol anlaşması için Londra’da görüşmeler yapılacak.” Oyuncu seçimi ve hikâye adaptasyonunda Böcek Yapım’ın onayının alınacağını belirten Sorak ayrıca Media Pro şirketiyle farklı projeler için de görüştüklerini, Avrupa ve Türkiye’de ortak işlere imza atacaklarını söyledi.… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Dünyanın en hızlı hayvanı nedir, hangisidir

Eyl 1, 2013 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Dünyanın en hızlı hayvanı nedir, hangisidir

Dünyanın en hızlı hayvanı nedir, hangisidir
Etiketler: dünyanın en hızlı hayvanı, dünyanın en hızlı hayvanı hangisidir, en hızlı hayvan hangisidir, dünyanın en hızlı hayvanı nedir, dünyanın en zehirli hayvanı, dünyanın en hızlı hayvanları, dünyanın en hızlı motoru, dünyanın en zehirli hayvanları, dünyadaki en hızlı hayvan,
En Hızlı Koşan Hayvan

Dünyadaki en hızlı hayvan hangisidirDünyanın en hızlı hayvanı nedir
Çita: Bir çita 100 Kmye tam 3 saniyede çıkabilir! Çitalar oldukça hızlı hayvanlardır onları karada geçebilmeyi başarabilmiş bir canlı türü yoktur Bazı macera tutkunları çita ile girdikleri motosiklet ve araba yarışlarında dahi kaybetmiş yahut kısa mesafe farkı ile galip gelebilmişlerdir
Saatte ortalama 120 Km hız yapabilen bu çevik hayvanlar kedigiller familyasında süratiyle nam salmışlardır Bilinen en meşhur kedigiller üyeleri Aslan, Kaplan, Leopar gibi türlerin aksine daha güçsüz bir yapıları vardır Ayrıca Çita’lar kükreyemezler Avlanma konusunda da usta oldukları söylenemez 10 avdan 7 kadarı başarısızlıkla son bulur Avlarını daha tehlikeli türleri kaptırmaları da cabası Özellikle Sırtlan’lar bu konuda oldukça frsatçıdır Çitalar’ın bu konuda Sırtlan ile rekabet edecek gücü yoktur onlar oldukça naif yaratıklardır Kemikleri çok hassastır ve Sırtlan çenesinin kuvveti ile tanınır bir ısırışta Çita’nın kemiklerini kırabilmeye muktedirdir
Ayrıca bu üstün hızlarını 30 ila 45 saniye gibi bir süreden fazla korumaları onlara ağır bir bedel olarak geri dönecektir Çünkü 46 dereceye kadar çıkan ısıları beyinlerini fokurdatabilir O sürece kadar bir hedefe kilitlenirler ve sadece onu kovalarlar avlandıkları zaman hemen tüketmeye gayret ederler…
Yelken Balığı: Karanın en hızlı hayvanı Çita demiştik Şimdi ise denizlerin rekortmeni ile sizleri tanıştıralım: Yelken balığı Oldukça yüksek hızlarda denizleri arşınlamaktadır Kocaman sivri burnunun bu hızda büyük etkisi olduğu düşünülmektedir Bu canlı saatte ortalama 110 Km hızla yüzebilmektedir Mavi ve gri karışımı renklerden oluşan Yelken balığı yakalanması oldukça zor bir balıktır Okyanusun derinlerinde yaşarlar Yelken balığı ile denizde yarışabilecek bir balık türü daha yoktur ve en ayırt edici yönü de budur
Alaca Doğan: Son olarak gerçek bir rekortmenden bahsederek hız turumuzun sonlandırıyoruz Göklerin hakimi Alaca Doğan’dır Eriştiği hız gerçekten insanı şaşkına çevirecek orandadır Tam tamına saatte 320 Km !!!… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

En uzun köprü nedir, hangisidir, nerdedir, uzunluğu kaç metredir, dünyanın en uzun köprüsünün boyu ne kadardır

Dünyanın En Uzun Köprüsü
İnşaatına 2006′da başlanana 43 km uzunluğundaki dev köprü 4 yılda tamamlandı.
Çin resmi Xinhua ajansında yer alan haberde, Shandong eyaletinde 43 km uzunluğunda dünyanın en büyük köprüsünün haziranda trafiğe açılacağı bildirildi.
Üç şehri birbirine bağlayan köprü, 2 farklı ekibin çalışmalarıyla 2006 yılından farklı uçlardan inşaatına başlanmıştı. Köprü 4 yılda tamamlandı. Qingdao Boğaz Köprüsü adı verilen dünyanın su üzerine kurulmuş en büyük köprüsü, Huangdao, Jiaozhou ve Qingdao şehirlerinin birbirine bağlıyor.
Köprünün Qingdao ve Huangdao arasındaki bölümü 80 kilometre hızla 20 dakikada tamamlamak mümkün.
Köprü şehirleri birbirine bağlayan yolu 30 kilometre daha kısaltıyor. İnşası tamamlanan köprünün boyama, ışıklandırma ve diğer eksikliklerinin hızla tamamlanmaya çalışıldığı, haziran ayında resmen trafiğe açılacağı kaydedildi.
Çin donanmasına ev sahipliği yapan Qingdao şehrine inşa edilen dünyanın en uzun köprüsünün toplam 8.5 milyar dolara (13 milyar 150 milyon TL) mal olduğu açıklandı.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Türkiye’nin ilk Alışveriş Merkezi (AVMsi) nedir, nerededir, hangisidir, ismi (adı)

Türkiye’nin ilk alışveriş merkezi Galleria dır.
Galleria Alışveriş Merkezi Sahilyolu Ataköydedir.
 
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/turkiyenin-ilk-alisveris-merkezi-avmsi-nedir-nerededir-hangisidir-ismi-adi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Karabük’e Yakın Havaalanı Nerede, Hangisidir

Eki 26, 2012 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Karabük’e Yakın Havaalanı Nerede, Hangisidir

Karabük Civarında En Yakın Havaalanı  Nerdedir
Karabük’e en yakın havaalanı Ankara Esenboğa Havaalanı’dır. (240 km)
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/karabuke-yakin-havaalani-nerede-hangisidir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler