Ayak üşümesinin zararları, nedenleri ve tedavisi

Ayak üşümesinin zararları, nedenleri ve tedavisi

El-Ayak Üşümesi ve Yanması
Sunumunu Zahide Yetiş ile birlikte Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı Doktorum programı özel konu ve konuklarıyla haftaiçi her sabah evinize geliyor!
Ayak Üşümesi, Ayak Üşümesi Nasıl Geçer?, Ayak Üşümesi Nedir?, Ayak Üşümesine Çözüm, Ayak Üşümesine Ne İyi Gelir?, Ayak Üşümesine Son, Ayak Üşümesinin Çaresi, Ayak Üşümesinin Nedenleri, Ayak Üşümesinin Tedavisi,Ayak Üşümesinin Zararları

Ayak Üşümesinin Nedenleri, Ayak Neden Üşür

Ayak üşümesi ara ara olabileceği gibi devamlı ayak üşümesinden şikayetçi olan insanlarda bulunmaktadır. Ayak üşümesinin de el üşümesinde olduğu gibi başlıca nedeni kansızlık olabilir.
Kansızlığın tedavisi için öncelikle bir doktora başvurulmalı, kansızlık tedavisinde genelde demir takviyesi yapılmaktadır. Ayak üşümesinin diğer nedenleri ise hem yüksek hem de düşük tansiyondur, her iki durumda da ayaklarda üşüme meydana gelmektedir. Yüksek tansiyonu düşürmek için genelde sarımsak kullanılır.
Bunun dışında ayva, armut, alıç, böğürtlen, maydanoz ve limon gibi birçok bitki ve meyve yüksek tansiyonu düşürmede yardımcı olur.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,