Öğrenilesi Bilgiler


Atatürk’ün Orjinal İmzaları ve Gerçek Mührü Resimleri

Atatürk’ün imzaları ve Atatürk’ün Mührü - Atatürkün Resmi Kayıtlara Geçmiş Belli Başlı imzaları Atatürk’ün Osmanlıca ve Türkçe atmış olduğu değişik imzaları ve bir adet de mührü mevcuttur. Bunlar Mustafa kemal Atatürk’ün değişik dönemlerde resmi evraklara ve mektuplara atmış olduğu tespit edilmiş altın adet imza ve bir adet mühürden oluşmaktadır. Atatürk’ün atmış olduğu bu imzaların, o dönemdeki vazifesine, o dönem içindeki başarılarına, kendisine verilen soyadına ve harf devriminden sonraki büyük çaptaki köklü değişikliklerin yanı sıra görev aldığı çeşitli makamlara göre değiştiğini söyleyebiliriz. Atatürk imzaları ve belge üzerinde bulunan yazılar (Tarih ve yazılarda yapılan çeviriler orijinallerinin bire bir karşılığını yansıtmaktadır.)
Atatürk’ün Belli Başlı imzalarının Görselleri

Atatürk’ün Resmi Kayıtlara Geçmiş Belli Başlı imzaları
- Anadolu ve Rumeli Müdaafa-i Hukuk Heyet-i Temsiliye Başkanı iken (11 Eylül – 23 Nisan)- Anafartalar Grubu Komutanı iken (1915…)- Başkumandan iken (10 Ekim 1922)- Sakarya Zaferi’nden sonra- Soyadı aldıktan sonra (26 Kasım 1934’ten sonra)- Türk harflerinin kabulünden sonra- Türkiye Büyük Millet Meclisi, Mustafa Kemal’in mührü.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Atatürk Resimleri Yüksek Çözünürlüklü Atatürk Fotoğrafları Orjinal Kaliteli

Aşağıdaki Atatürk fotoğraflarının Çözünürlükleri Yüksek Olduğundan Sayfanın açılması gecikebilir Lütfen bekleyiniz….

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/ataturk-resimleri-yuksek-cozunurluklu-ataturk-fotograflari-orjinal-kaliteli.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler