Öğrenilesi Bilgiler


Güvenme varlığa, düşersin darlığa anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon
Etiketler:  Güvenme varlığa, düşersin darlığa  atasözü ne demek,  Güvenme varlığa, düşersin darlığa  atasözünün açıklaması nedir,   Güvenme varlığa, düşersin darlığa atasözünün anlamı nedir,  Güvenme varlığa, düşersin darlığa  atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa
ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI: Varlık gelip geçicidir. Kimde ne zaman, ne kadar duracağı belli olmaz. Bu bakımdan insan varlığına, zenginliğine güven duyarak öyle olur olmaz işlere kalkışmamalı; har vurup harman savurmamalı, tutumlu davranmalıdır. Gelecekte işlerinin kötüye gitmeyeceğini, yoksul düşmeyeceğini, darda kalmayacağını kim söyleyebilir?
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/guvenme-varliga-dusersin-darliga-anlami-nedir-atasozunun-anlami-ve-aciklamasi-kompozisyon.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , ,

Dikensiz gül olmaz anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon
Etiketler: Dikensiz gül olmaz   atasözü ne demek,  Dikensiz gül olmaz  atasözünün açıklaması nedir, Dikensiz gül olmaz   atasözünün anlamı nedir, Dikensiz gül olmaz  atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa
ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI: Hoşumuza giden, bizi sevindiren, fayda temin ettiğimiz hemen her güzel şeyin kusurlu, eksik ve kötü bir yanı da bulunabilir. Eğer bunları elde etmek istiyorsak, hoşa gitmeyen ve bize sıkıntı veren bu yanlarını da hoş görmeliyiz.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/dikensiz-gul-olmaz-anlami-nedir-atasozunun-anlami-ve-aciklamasi-kompozisyon.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , ,

Dünya Sultan Süleyman`a bile kalmamış anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon
Etiketler: Dünya Sultan Süleyman`a bile kalmamış   atasözü ne demek,   Dünya Sultan Süleyman`a bile kalmamış atasözünün açıklaması nedir,  Dünya Sultan Süleyman`a bile kalmamış  atasözünün anlamı nedir, Dünya Sultan Süleyman`a bile kalmamış   atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa
ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI: Peygamber Hz. Süleyman, aynı zamanda büyük ve zengin bir hükümdardı da. İnsan, cin, hayvan ve rüzgâr bile Allah`ın izniyle onun hükmüne tâbi idi. Ancak o bile bu eşsiz egemenliğine rağmen ölümden kurtulamadı, öbür dünyaya gitti. O hâlde ibret alınmalı, bu dünyaya tamah edip bel bağlanmamalıdır.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/dunya-sultan-suleymana-bile-kalmamis-anlami-nedir-atasozunun-anlami-ve-aciklamasi-kompozisyon.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Açık yaraya tuz ekilmez anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon
Etiketler:  Açık yaraya tuz ekilmez  atasözü ne demek,   Açık yaraya tuz ekilmez atasözünün açıklaması nedir,  Açık yaraya tuz ekilmez  atasözünün anlamı nedir, Açık yaraya tuz ekilmez   atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa
ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI: 
Acısı ve derdi taze olan bir kimsenin üzüntüsünü artıracak söz ve davranışlardan kaçınmak gereklidir.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/acik-yaraya-tuz-ekilmez-anlami-nedir-atasozunun-anlami-ve-aciklamasi-kompozisyon.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , ,

Pilâvdan dönenin kaşığı kırılsın anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon
Etiketler: Pilâvdan dönenin kaşığı kırılsın   atasözü ne demek, Pilâvdan dönenin kaşığı kırılsın   atasözünün açıklaması nedir,  Pilâvdan dönenin kaşığı kırılsın  atasözünün anlamı nedir,   Pilâvdan dönenin kaşığı kırılsın atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa
ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI: Yararlı bir şeyi elde etmek isteyen insan sonuna kadar uğraşıp didinmeli, direnmeli ve mücadele etmekten kaçınmamalıdır.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/pilavdan-donenin-kasigi-kirilsin-anlami-nedir-atasozunun-anlami-ve-aciklamasi-kompozisyon.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler