Öğrenilesi Bilgiler


anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon
Etiketler: Dost acı söyler   atasözü ne demek,  Dost acı söyler  atasözünün açıklaması nedir,  Dost acı söyler  atasözünün anlamı nedir,  Dost acı söyler  atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa
ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI: Dost sevilip güvenilen, yakın arkadaş, gönüldaş, iyi görüşülen kimsedir. Dostlar hiçbir çıkar kaygısı gütmeden yaklaşırlar insana. Düşman kimselerin aksine, insanın iyiliğini isterler. Sevinci paylaştıkları gibi üzüntüyü de paylaşırlar. Bu bakımdan dostlarımız olanlar eksikliklerimizi, kusurlarımızı, yanlışlıklarımızı yüzümüze karşı söylemekten çekinmezler. Bizi memnun etmek için değil doğruyu göstermek için konuşurlar. Amaçları bizi düzeltmek, acı da olsa gerçeği yüzümüze söylemektir. Bu bakımdan iyiliğimiz için söyledikleri sözlerden ötürü onlara kırılmamalıyız.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/anlami-nedir-atasozunun-anlami-ve-aciklamasi-kompozisyon-2.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Açık Taşıt ne demek, anlamı nedir?

Ağu 2, 2014 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Açık Taşıt ne demek, anlamı nedir?
Açık Taşıt Üstü örtülmemiş araba, otomobil vb. araçlara denir.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/acik-tasit-ne-demek-anlami-nedir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , ,

Rüyada Ebe Görmek Ne Demektir, Anlamı Nedir

Kas 21, 2013 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Rüyada Ebe Görmek Ne Demektir, Anlamı Nedir

Rüyada ebe görmek neye işaret eder, rüyada ebe olmak manası nedir, rüyada ebe görmenin tefsiri, rüyada ebe görünce ne olur, açıklaması nedir:
Rüyada ebe görmek hayır ile yorumlanır. Evine bir ebenin geldiğini görmek, hayır sahibi bir kisiden menfaat görecegine, bir ebeyi evine çağırdığını görmek, bir kisiden yardım isteyeceğine, çağırdığı ebenin geldiğini görmek, isteğinin olacağına, bir ebe ile dostluk kurduğunu görmek, büyük bir is veya devlet adamından hayır ve menfaat görecegine işarettir. Ebe ile bozustugunu görmek bir zatin düşmanlığıni kazanacagina, ebeyi güler yüzlü ve neseli görmek, o kişinin ona karşı iyilik yapacagina delalet eder. Bir başka rivayete göre de; rüyada ebe görmek hayırdir. Evine bir ebenin geldigini görmek, hayır sahibi bir kisiden menfaat görecegine, bir ebeyi evine çagirdiğini görmek, bir kisiden yardım isteyecegine, çagirdiği ebenin geldigini görmek, isteginin olacağına işarettir. Güzel bir ebe görmek, rüya sahibinin bir kizi olacağına yasli ve çirkin bir ebe görmek de, rüya sahibinin çok zeki evlatlara sahip olacağına işarettir
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/ruyada-ebe-gormek-ne-demektir-anlami-nedir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , ,

Buz Kesilmek ne demektir ve anlamı nedir?

Ağu 19, 2013 Author: wuup | Filed under: Sözlük

Buz Kesilmek ne demektir ve anlamı nedir?
Buz Kesilmek deyimi ne anlama gelir, Buz Kesilmek deyiminin manası nedir?
Buz Kesilmek Çok üşümek, donmak,Buz gibi soğumak, buz durumuna gelmek,Endişe, korku ve üzüntü veren bir durum karşısında donakalmak.
Örnek: Öldürdüğünü sandığı adamı karşısında görünce buz kesildi.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/buz-kesilmek-ne-demek-anlami-nedir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , ,

Demoralize ne demek, demoralize olmak ne anlama gelir, anlamı nedir?

Demoralize : Ahlakını bozmak, ifsat etmek; Cesaretini kırmak, Moralini bozmak, Maneviyatını bozmak, Gözünü korkutmak, Yıldırmak. demoraliza’tion (i). maneviyatın bozulması, ahlakın bozulması.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/demoralize-ne-demek-demoralize-olmak-ne-anlama-gelir-anlami-nedir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler