Nicolas Cage Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi
Etiketler: Nicolas Cage Kim, Biyografi, Nicolas Cage kaç yaşında yaşı kaçtır, Nicolas Cage doğum tarihi,Nicolas Cage nereli, Nicolas Cage boyu kaç, Nicolas Cage hayatı ve yaşamı
Nicolas Cage Biyografisi
Nicolas Cage Amerikalı oyuncu. Gerçek adı Nicholas Kim Coppola

Nicolas Cage, Nicolas Coppola adıyla Losangeles’de, edebiyat öğretmeni August Coppola ve dansçı Joy Vogelsang’ın olğlu olarak 7 Ocak 1964′de dünyaya geldi. 
Los Angeles’in kenar mahallerinden birinde dünyaya gelen Cage, özellikle sürekli, depresyon geçiren annesinin ilgisizliğinden kaynaklanan kötü aile koşulları içerisinde büyüdü. Okuldan nefret ederek bir an evvel okulu bitiren aktör, ilk olarak kısa dönem TV dizilerinde oynadı. 1982 yapımı “Fast Times at Ridgemont High” filminde küçük bir rol alan Cage böylece sinemaya ilk adımını atmış oldu.

Deneysel performansları tercih eden yetenekli oyuncu, stüdyo filmlerinden, medyatik gösterilerden ve Hollywood eleştirmenlerinden kaçmayı hep başardı. Cher ile birlikte rol aldığı Norman Jewison’un “Moonstruck”( 1987 ) adlı dönemin aşk filmlerine yeni bir soluk getiren filmde oynadı.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , ,