Öğrenilesi Bilgiler


Bereket versin ne demek, deyiminin anlamı nedir, açıklaması
Etiketler: Bereket versin nedir, ne demektir, manası, Bereket versin deyiminin açıklaması nedir, Bereket versin deyiminin çıkış hikayesi nedir, Bereket versin deyimi nasıl ne için ve nerelerde kullanılır, kullanımına örnek cümleler
Deyimler Sözlüğü: Bereket versin Anlamı:
 Bereket versin: 1. “Allah size bol kazanç versin” anlamında iyi dilek sözü. 2. Çok şükür ki iyi ki (hoşnutluk anlatır).”Bereket versin ki ona bir şey olmamış.”
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/bereket-versin-ne-demek-deyiminin-anlami-nedir-aciklamasi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Başına belâyı satın almak ne demek, deyiminin anlamı nedir, açıklaması
Etiketler:Başına belâyı satın almak nedir, ne demektir, manası, Başına belâyı satın almak deyiminin açıklaması nedir, Başına belâyı satın almak deyiminin çıkış hikayesi nedir, Başına belâyı satın almak deyimi nasıl ne için ve nerelerde kullanılır, kullanımına örnek cümleler
Deyimler Sözlüğü: Başına belâyı satın almak Anlamı:
 Başına belâyı satın almak: Sıkıntı, üzüntü ve tedirginlik verici olduğunu sonradan anladığı bir işe kendi isteği ile girmiş bulunmak.”Nereden girdim bu inşaat işine, durup dururken başıma belâyı satın aldım.”
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/basina-belayi-satin-almak-ne-demek-deyiminin-anlami-nedir-aciklamasi.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Bahse girmek ne demek, deyiminin anlamı nedir, açıklaması
Etiketler:Bahse girmek nedir, ne demektir, manası, Bahse girmek deyiminin açıklaması nedir, Bahse girmek deyiminin çıkış hikayesi nedir, Bahse girmek deyimi nasıl ne için ve nerelerde kullanılır, kullanımına örnek cümleler
Deyimler Sözlüğü: Bahse girmek Anlamı:
Bahse girmek: Görüşünde veya iddiasında haklı çıkacak tarafa bir şey verilmesini kabul eden sözlü anlaşma yapmak.”Erken kalkmak konusunda onunla bahse girdik.”
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/bahse-girmek-ne-demek-deyiminin-anlami-nedir-aciklamasi.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Cana can katmak ne demek, deyiminin anlamı nedir, açıklaması
Etiketler: Cana can katmak nedir, ne demektir, manası, Cana can katmak deyiminin açıklaması nedir, Cana can katmak deyiminin çıkış hikayesi nedir, Cana can katmak deyimi nasıl ne için ve nerelerde kullanılır, kullanımına örnek cümleler
Deyimler Sözlüğü: Cana can katmak Anlamı:
 Cana can katmak: İnsanda yaşama sevincini artırmak; insana neşe, heves ve iç gücü vermek.”Ah o cana can katan yaylaya bir daha çıkabilsem.”
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/cana-can-katmak-ne-demek-deyiminin-anlami-nedir-aciklamasi.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Birbirine düşmek ne demek, deyiminin anlamı nedir, açıklaması
Etiketler: Birbirine düşmek nedir, ne demektir, manası, Birbirine düşmek deyiminin açıklaması nedir, Birbirine düşmek deyiminin çıkış hikayesi nedir, Birbirine düşmek deyimi nasıl ne için ve nerelerde kullanılır, kullanımına örnek cümleler
Deyimler Sözlüğü: Birbirine düşmek Anlamı:
 Birbirine düşmek: Aralarında anlaşmazlık çıkıp birbirlerine kötü bakmaya başlamak.”Çocukların kavgası yüzünden birbirlerine düştüler.”
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/birbirine-dusmek-ne-demek-deyiminin-anlami-nedir-aciklamasi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler