Öğrenilesi Bilgiler

Dünyada Yeniden Çekilecek İlk Türk Filminin Adı Nedir, Hangisidir?

Oca 9, 2015 Yazan: wuup | Kategori: Bilgi Deposu

Dünyada Yeniden Çekilecek İlk Türk Filminin Adı Nedir, Hangisidir?

dunyada yeniden cekilecek ilk turk filminin adi nedir hangisidir asktesadufleriseverforu 438068044a 1349520111 Dünyada Yeniden Çekilecek İlk Türk Filminin Adı Nedir, Hangisidir?
Gösterime girdiği dönemde pek çok sinemaseverin beğenisini kazanan “Aşk Tesadüfleri Sever” dünyada yeniden çevrimi yapılan ilk türk filmi olmaya hazırlanıyor.

Romanyalı Media Pro şirketi, “Aşk Tesadüfleri Sever” filminin yapım haklarını satın aldı. Film, hikâyenin aslına sadık kalınarak yeniden çekilecek.

Yönetmen Ömer Faruk Sorak, başrolünde Belçim Bilgin ve Mehmet Günsür’ü oynattığı “Aşk Tesadüfleri Sever” filmi ile bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Sorak’ın yapım haklarını yurtdışına sattığı film, bir Amerikan-İngiliz hikâyesine dönüştürülecek ve böylece dünyada yeniden çevrimi yapılan ilk Türk filmi olacak.

Böcek Yapım’ın sahibi Sorak, filmin yapım haklarını iki yıldır görüşme halinde olduğu Romanyalı Media Pro şirketine sattığını açıkladı: “Bir ön ödeme yaparak ‘Aşk Tesadüfleri Sever’in haklarını aldılar.

Önümüzdeki günlerde de ilk protokol anlaşması için Londra’da görüşmeler yapılacak.” Oyuncu seçimi ve hikâye adaptasyonunda Böcek Yapım’ın onayının alınacağını belirten Sorak ayrıca Media Pro şirketiyle farklı projeler için de görüştüklerini, Avrupa ve Türkiye’de ortak işlere imza atacaklarını söyledi.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/dunyada-yeniden-cekilecek-ilk-turk-filminin-adi-nedir-hangisidir.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
wuup'layanlar , Dünyada Yeniden Çekilecek İlk Türk Filminin Adı Nedir, Hangisidir? diye diye wuup'lamışlar..

Etiketler: aşk tesadüfleri sever dünyaya açılıyor, Dünyada Yeniden Çekilecek İlk Türk Filminin Adı Nedir, Hangisidir?,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler