Öğrenilesi Bilgiler

Bürokrat ne demek, anlamı nedir, ne iş yapar, görevi hakkında bilgi

Kas 22, 2012 Yazan: wuup | Kategori: Bilgi Deposu

Bürokrat ne demek, anlamı nedir, ne iş yapar, görevi hakkında bilgi

Bürokrat Ne Anlama Gelir, 

Bürokrat, bir devlet kurumunda çalışan üst düzey yöneticidir. Siyasetçilerden farklı olarak seçim yoluyla değil, atama yoluyla göreve gelirler.

 

En yüksek dereceli bürokratlar: müsteşarlar, büyükelçiler, konsoloslar, valiler, ataşeler, kaymakamlar, daire başkanları ve KİT yöneticileridir.

 

Üst düzey yönetici olmasına rağmen de genellikle birçok devlet kadroludan daha ön planda bulunur potansiyeli üst düzeyde olandır.

 

Bürokratlara örnek olarak:İl Eğitim Müdürü – İl Sağlık Müdürü – Vali – Müsteşar – Kaymakam örnek gösterilebilir.

 

burokrat ne demek anlami nedir ne is yapar gorevi hakkinda bilgi 35px Society.svg 3be0c2bf46 1349523808 Bürokrat ne demek, anlamı nedir, ne iş yapar, görevi hakkında bilgi  Siyaset ile ilgili bu madde bir taslaktır. İçeriğini geliştirerek Vikipedi’ye katkıda bulunabilirsiniz.


Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/burokrat-ne-demek-anlami-nedir-ne-is-yapar-gorevi-hakkinda-bilgi.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
wuup'layanlar bürokrat ne iş yapar, bürokret ne demek, bürokrat ne demek, Bürokrat ne demek, anlamı nedir, ne iş yapar, görevi hakkında bilgi diye diye wuup'lamışlar..

Etiketler: anlamı nedir, burakrat görevlerı, bürokrat ne demek, bürokrat ne iş yapar, burokrat ne yapar, bürokrat nedir ne iş yapar, bürokratlar ne iş yapar, bürokratlar ne iş yapıyor, bürokratlar ne yapar, görevi hakkında bilgi, Ne İş Yapar, ust duzey brokrat ne iş yapar, üst düzey bürokrat ne demek,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler