Öğrenilesi Bilgiler

Ballı turp nasıl yapılır

Kas 15, 2012 Yazan: wuup | Kategori: Bilgi Deposu

Ballı turp nasıl yapılır

balli turp nasil yapilir ahmet maranki oksuruk icin bal turp kuru1 91236533f7 1349603219 Ballı turp nasıl yapılır

Ballı turpun öksürüğe iyi geldiği biliniyor. Peki ballı turp nasıl hazırlanmalı ve nasıl yenilmeli. Kısacası ballı turp nasıl yapılır gelin birlikte göz atalım.

Ender Saraç’tan çok duydum bu formülü. Öksürüğe, boğaz ağrılarına çok iyi geldiğini söylüyor. Lokman Hekim sağolsun! Bildiğimiz kara turbu kabak oyucu ile oyup, içine iyi cinsi bir balı dolduruyorsunuz. Yine bir turp parçası ile üzerini kapatıyorsunuz. 24 saat beklettikten sonra öksürük şurubunuz hazır. Günde 3 çorba kaşığı içebilirmişiz. Ama çocuklar için de aynı ölçüde mi bilemiyorum.

Meğer kara turp her derde devaymış da bilmiyormuşuz. Araştırırken, yukarıdaki aynı tarifite, balın içine 2 çay kaşığı toz zencefil konan bir versiyonunu da okudum. Öksürüğe iyi gelenin, turbun içinde bulunan doğal iyot olduğu söyleniyor. Özellikle tıbbi veya ciddi bir nedeni olmayan uzun süreli öksürüklerde, evde ucuz ve doğal olarak hazırlayabileceğimiz bir karışım olarak verilmiş. Kara turp, midesi zayıf olanlara çok fazla önerilmiyor, çünkü çok yendiğinde bulantıya neden olabiliyormuş.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/balli-turp-nasil-yapilir.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
wuup'layanlar npballi turp, kara turp bal nasıl yapılır, ballı turp kürü nasıl hazırlanır, Ballı turp nasıl yapılır diye diye wuup'lamışlar..

Etiketler: ballı kara turp nasıl yapılır, ballı turp nasıl yapılır, ballı turp video, siyah turp nasil yenilmeli, turp nasıl pişirilir, turpun içine bal nasıl yapılır,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler