Öğrenilesi Bilgiler

Ayşe Kulin Nefes Nefese Kısa Kitap Özeti, Kitabın Konusu, İncelemesi ve Analizi

Eki 20, 2012 Yazan: wuup | Kategori: Bilgi Deposu

Ayşe Kulin Nefes Nefese Kısa Kitap Özeti, Kitabın Konusu, İncelemesi ve Analizi

Nefes Nefese Ayşe Kulin
Ayşe Kulin Kitapları
Nefes Nefese kitap özeti 

ayse kulin nefes nefese kisa kitap ozeti kitabin konusu incelemesi ve analizi nefesnefese 6c1aa50e45 1349584071 Ayşe Kulin Nefes Nefese  Kısa Kitap Özeti, Kitabın Konusu, İncelemesi ve Analizi
Nefes Nefese Ayşe Kulin’in Kitaplarından biridir. Son Osmanlı paşalarından Fazıl Reşat’ın kızı Selva ile, aşık olduğu Musevi genci Rafael, evlenmelerine karşı çıkan aileleri tarafından dışlanınca Fransa’ya giderler. Ancak burada da huzur bulamayacak, II. Dünya Savaşı’nın başlamasıyla, bu kez de Hitler’in ağına takılacaklardır. Etraflarını saran Nazi çemberi gitgide daralırken, her an tutuklanıp kamplara yollanma korkusuyla yaşamaktadırlar.

İşte tam o yıllarda Türkiye, savaşın ateşine bulaşmadan, Almanlarla Müttefikler arasında gerili ince ipte, bir cambaz maharetiyle yürümeye çalışmaktadır.

Ayşe Kulin bu romanında, hem ülkeyi savaşın ortasından başarıyla geçiren kadronun hem de Selva ile Rafael’in zor aşkının peşine düşerek, İstanbul’dan Marsilya’ya, Ankara’dan Kahire’ye kadar uzanırken, kendi canları pahasına yüzlerce Yahudi’yi Nazi kıyımından kurtaran Türk diplomatlarının kahramanlıklarını da gün ışığına çıkarıyor.

Nefes Nefese, yazarın diğer yapıtları gibi nefes nefese okuyacağınız, gerçek olaylarla örülmüş bir yakın tarih, aşk ve kaçış romanıdır.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/ayse-kulin-nefes-nefese-kisa-kitap-ozeti-kitabin-konusu-incelemesi-ve-analizi.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ayşe Kulin Nefes Nefese Kısa Kitap Özeti, Kitabın Konusu, İncelemesi ve Analizi, 1.0 out of 10 based on 1 rating
wuup'layanlar ayşe kulin nefes nefese kitabı özeti, nefes nefese romanının özeti, Ayşe Kulin Nefes Nefese Kısa Kitap Özeti, Kitabın Konusu, İncelemesi ve Analizi diye diye wuup'lamışlar..

Etiketler: Ayşe Kulin Nefes Nefese Kısa Kitap Özeti, ayşe kulin nefes nefese kitabının özeti, ayşe kulin nefes nefese kitap özeti, ayşe kulin nefes nefese özet, ayşe kulin nefes nefese özeti, ayşe kulin nefes nefese romanının özeti, İncelemesi ve Analizi, Kitabın Konusu, nefes nefese ayşe kulin kitap özeti, nefes nefese kitabının özeti, nefes nefese kitap özeti, nefes nefese özet, nefes nefese özeti,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler