Öğrenilesi Bilgiler

Atatürk’ün hayatı hakkında büyük sırlar yeni iddialar

Eki 12, 2012 Yazan: wuup | Kategori: Bilgi Deposu

Atatürk’ün hayatı hakkında büyük sırlar yeni iddialar

ataturkun hayati hakkinda buyuk sirlar yeni iddialar 18000 32d33d7abd 1349508777 Atatürk’ün hayatı hakkında büyük sırlar yeni iddialar

Atatürk gerçekten selanikli mi yoksa malatya kökenli bir ailenin oğlu mu? Atatürk’ün babasının gerçek ismi nedir?  Mehmet Reşat Bey mi? Ali Rıza Efendi mi? Atatürk’ün Annesinin Gerçek İsmi Zübeyde Hanım mı yoksa Ayşe Hanım mı? Atatürk’ün yaşamı ile ilgili inanılmaz iddialar kafaları karıştırıyor.

Atatürk’ün hayatı hakkındaki son iddia, kafaları karıştırdı. Malatya’daki bir tapu davasından çıkan belgeler, ‘Atatürk’ün hayatı bize ezberletilenden çok farklı olabilir mi?’ sorusunu gündeme getirdi.

Mustafa Kemal Atatürk ‘ün hayatını ezbere biliriz. Anaokulundaki çocuğa sorsanız, “1881 yılında Selanik’te doğdu, annesi Zübeyde Hanım, babası Ali Rıza Bey” diye saymaya başlar.

Bu bizim resmi ezberimizdir. Aksi de şu ana kadar ispat edilemedi. Bunca yıl sonra birileri çıkar da, ” Atatürk hakkında bütün bildiklerinizi unutun” derse, ne yaparsınız? Kimse inanmaz değil mi? Ya da şaşırırsınız. Peki, Atatürk gerçekten farklı bir hayat öyküsüne sahipse?

Memleketi, hatta annesi ve babası bile farklı biriyse? Bu gerçekleri bildiği halde ‘devletin bekası’ adına bizzat kendisi göz yumduysa?

Radikal’den Ömer Şahin’in haberine göre Bu günlerde hummalı bir kitap çalışması var. Kitabın adı,”Mustafa’dan Kemal’e, Atatürk ‘ün Büyük Sırrı”. Yazarı genç bir isim. Fatih Bayhan.

Yıllardır bu işle uğraşıyor; belge, bilgi topluyor. Uğraşı alanı ‘kozmik’ olunca isminin yazılmasını istemiyor. Çalışmalarını gizlilik üzerine yürütüyor. Atatürk ‘ün gizli kalmış hayat öyküsünü kaleme alıyor. Ama ne öykü? Hollywood senaristleri duysa filme çeker. O derece ilginç ve şaşırtıcı. Masasının üzerini dolduran belgeler bize bambaşka bir Atatürk anlatıyor. Ezberi bozduğu gibi hayretler içinde bırakıyor. Eğer, bu kitapta yer alacak belgeler doğru ise en başta bütün ders kitapları değişir. Atatürk ‘ün hayatı yeniden yazılır.

İşte Ömer Şahin’in o haberi;

O yazarla buluştum. Bana inanmakta güçlük çektiğim şeyler anlattı, kimi Osmanlıca belgeler gösterdi. Elinde tapu, nüfus kayıtları, mahkeme tutanakları ve ses kayıtları olduğunu söyledi. Ve anlatmaya başladı: “Mustafa Kemal, Malatya Akçadağ’da doğdu. Ailesi Çakıroğulları diye biliniyor. Babası Mamo lakaplı Mehmet Reşat Bey. Türkmen kökenli, Teşkilat-ı Mahsusa üyesi. Annesi Ayşe Hanım. Akçadağ’da çiftlikleri var. Halası Zübeyde Hanım, çeteler tarafından kaçırılıp, bir süre alıkonuyor. Aile, laf-söz olmasın diye O’nu çiftliklerinde çalışan Ali Rıza Efendi ile evlendirip, Selanik’e gönderiyor. Atatürk 5 yaşındayken babası, çeteler tarafından şehit ediliyor. Ayşe Hanım, oğlunu alıp Selanik’e gidiyor.O da vefat edince Ali Rıza Bey ve Zübeyde Hanım, küçük Mustafa’yı nüfusuna geçiriyor.” Hepsi bu kadar değil. Devamı da var. ” Atatürk , 1931 yılında Malatya ‘ya gidince aileyi belediye hoparlöründen anons ettirmiş. Daha sonra da maaş bağlatmış. Atatürk ‘ün abisi Ömer de cephede şehit olunca maaş çocuklarına geçmiş. Halen de ödenmeye devam ediyormuş…”

Anlatılanlara inanasım gelmedi. Ne de olsa ilk kez duyduğumuz şeylerdi bunlar. “Niye şimdi?” diye sordum. Madem böyle bir durum var, bunca yıldır neden kimse konuşmadı? Atatürk , bile bile niye sustu? Ya Akçadağ’daki yakınları? Atatürk , bir ulusun simgesi. Böyle bir ismin hayatı yüz yıldır yanlış biliniyor olabilir mi? Dedim ya her soruya bir cevabı mutlaka var. Anlattığına göre, devletin derinlikleri ve Atatürk ‘ün yakın çevresi durumdan haberdarmış. Cumhuriyetin, devletin “bekası” adına adeta “omerta kuralı” işlemiş. Bilenler susmuş. Ebediyete kadar saklanmak istenen bu “sır” 1993 yılındaki bir tapu davasıyla ifşa olmuş. Çakıroğlu ailesi kadastro sorunu yaşayınca konu mahkemelik olmuş. Tapu, nüfus kayıtları, banka hesapları derken olay dallanıp-budaklanmış.

Ortaya Atatürk bağlantısı çıkmış. Tabii, bunu duyan Ankara derhal devreye girmiş. Bir rivayete göre, dönemin Genelkurmay Başkanı merhum Necip Torumtay apar-topar Malatya ‘ya gidiyor. Belgeler toplanıp, Ankara ‘nın kozmik odalarına getiriliyor.Bu arada dosya kapatılıyor;dava düşüyor. O mahkemenin tutanakları ve tanıkların ses kayıtlarının elinde olduğunu söyledi yazar. İşte böyle. İnanılması zor şeyler bunlar. Bize anlatılanlar ”kurgu” ise, bu belgeler ne? Okuduklarınız, duyduğum ve gördüklerimden ibaret. Buradan yargıya varamayız. Kitap, yakında raflardaki yerini alacak. Bakalım, tarihçiler ne diyecek? Genelkurmay kayıtları, belgeler ne söyleyecek? Akçadağ’daki “akraba”lar ne anlatacak? Merakla bekleyeceğiz…

ataturkun hayati hakkinda buyuk sirlar yeni iddialar bas%CC%A7liksiz 1.20120819161915 f669f2ebeb 1349508777 Atatürk’ün hayatı hakkında büyük sırlar yeni iddialar

İnternethaber.com

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/ataturkun-hayati-hakkinda-buyuk-sirlar-yeni-iddialar.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Atatürk’ün hayatı hakkında büyük sırlar yeni iddialar, 7.5 out of 10 based on 2 ratings
wuup'layanlar atatürkün hayatı, , atatürkün gerçek adı, atatürkün resimleri, atatürk ün resimleri, atatürkün babasını resmi, atatürkün babası, atatürk hayatı ile ilgili resimler, atatürkün ailesi, atatürkün hayatı ile ilgili kaynak, atatürk aile, atatürkün hayatı resimler, Atatürk’ün hayatı hakkında büyük sırlar yeni iddialar diye diye wuup'lamışlar..

Etiketler: ali rıza efendi, atatürk aile, atatürk hayatı ile ilgili resimler, atatürk ile ilgili gizli kalmış şeyler, atatürk ün gerçek hayatı, atatürk ün resimleri, Atatürk’ün Hayatı, Atatürk’ün hayatı hakkında büyük sırlar yeni iddialar, atatürkün ailesi, atatürkün babası, atatürkün babası gerçekte kim, atatürkün babasını resmi, atatürkün gerçek adı, atatürkün gerçek annesi, atatürkün gerçek babası kimdir, atatürkün gerçek göz rengi, atatürkün gerçek resmi, atatürkün hayatı ile ilgili kaynak, atatürkün hayatı resimler, atatürkün resimleri

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler