Öğrenilesi Bilgiler

Apple Logosu Ne Anlama Gelir, Hikayesi Öyküsü Hakkında Bilgi

Ara 1, 2012 Yazan: wuup | Kategori: Bilgi Deposu

Apple Logosu Ne Anlama Gelir, Hikayesi Öyküsü Hakkında Bilgi

Apple Logosunun Anlamı Nedir?

apple logosu ne anlama gelir hikayesi oykusu hakkinda bilgi 29237d1333198145 apple logosunun anlami 6369537561 1349538088 Apple Logosu Ne Anlama Gelir, Hikayesi Öyküsü Hakkında BilgiAmerika’nın en çok bilinen bilgisayar firması olan Apple ilk kurulduğu zamanlar bir elma çeşidinin adı olan Macintosh ismiyle anılıyordu. Daha sonra Steve Jobs İncil’de yer alan Adem ile Havva’daki elmayı kullanmaya başladı. Isırılmış elma figürünün bugünkü anlamda ilk bilgisayarların üretiminde görev alan ve zehire batırdığı elmayı ısırarak intihar eden Alan Turing’e ithafen kullanıldığı da söylenmektedir.

Alan Turing homoseksuel oldugunun anlasildigindan sonra Ingiltere’deki hayati zor bir doneme girmistir. Ingiltere’nin savas donemlerindeki yaptigi katkilar hic’e sayilip dislanan Turing bir gun evinde olu bulunmustur. Masa basinda intahar eden Turing’in elinde isirilmis bir elma bulunmustur. Ingiltere baskani Gordon Brown Turing’e yapilan haksizligi taniyarak basina bir ozur makalesi yayinlamistir, ancak bircok Ingiliz dusunurler bu ozrun cok gec oldugunu dusunurler.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/apple-logosu-ne-anlama-gelir-hikayesi-oykusu-hakkinda-bilgi.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
wuup'layanlar en muhteşem apple amblemi, amblem ve logo nedir, steve jobs apple logosunun öyküsünün dil ve anlatım özellikleri, apple ambleminin hikayesi, edirne belediyesi logosu ne anlama gelir, Apple Logosu Ne Anlama Gelir, Hikayesi Öyküsü Hakkında Bilgi diye diye wuup'lamışlar..

Etiketler: apple ambleminin hikayesi, Apple Logosu Ne Anlama Gelir, apple sembolunun anlami VİDEO, Hikayesi Öyküsü Hakkında Bilgi, tiyatro amblemi anlamı,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler