Öğrenilesi Bilgiler

Anna Ahmatova Kimdir ? Hayatı Hakkında Bilgiler ve Fotoğrafları

Nis 30, 2013 Yazan: wuup | Kategori: Kim Kimdir?

Anna Ahmatovaakkında bilmedikleriniz

Anna Ahmatova Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi

Anna Ahmatova Gerçek ismi Anna Andreevna Gorenko olan yarım yüzyıl boyunca romantik ve duygusal St. Petersburg geleneğinin en önemli temsilcisi Rus şair.
anna ahmatova kimdir hayati biyografisi ve resimleri hakkinda bilgi 90b4fb068d 1349469126 Anna Ahmatova Kimdir ? Hayatı Hakkında Bilgiler ve Fotoğrafları
Anna Ahmatova Odessa’da Bolşoy Fontan’da doğdu. Anne ve babası 1905′te ayrıldığı için mutlu bir çocukluk geçirmedi. Kiev, Tsarskoe Selo ve St. Petersburg’da Smolny Enstitüsünde eğitim aldı. 11 yaşında şiir yazmaya başladı ve sevdiği şairler Racine, Puşkin ve Baratinski’den esinlendi.

Anna Ahmatova’nın Babası şairliğin isimlerinin saygıdeğerliğine gölge düşüreceğine inandığı için, Ahmatova tatar olan büyük annesinin soyismini kullandı.

O zamanki Rus erkek şairlerin çoğu Akhmatova’ya olan aşklarını ilan etmişlerdir,o ise Osip Mandelstam’ın ilgisine karşılık vermiştir.Osip Mandelstam’ın karısı Nadezha Mandelstam daha sonra Hope Against Hope adlı otobiyografisinde Akhmatova’yı affetmiştir.

Anna Ahmatova 1910 yılında genç şair Nikolay Gumilov ile evlenmiştir. Kocası Ahmatova’nın şiirlerini ciddiye almadı ve Alexander Blok’un kocasının şiirlerini tercih ettiğini öğrendiğinde sarsıldı. Oğulları Lev Gumilyov 1912 yılında dünyaya geldi ve Neo Avrasyacı ünlü bir tarihçi oldu.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/anna-ahmatova-kimdir-hayati-biyografisi-ve-resimleri-hakkinda-bilgi.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
wuup'layanlar anna ahmatova resimleri, anna ahmatova hakkında kısa bilgi, Anna Ahmatova Kimdir ? Hayatı Hakkında Bilgiler ve Fotoğrafları diye diye wuup'lamışlar..

Etiketler: anna ahmatova kimdir, cagatay ulusoy gercek ve complete biografisi, çağatay ulusoyun gerçek annesi, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler