Öğrenilesi Bilgiler

Archive for Aralık, 2014


Dünyanın en önemli bilimsel deneyleri, tarihteki en ünlü deneyler, dünyayı değiştiren ve yön veren bilimsel buluşlar ve icatlar
Dünyayı değiştiren bilimsel deneylerUlusal Bilim Derneği’ne göre, 2007 yılında Amerika, araştırma ve geliştirmeye 368 milyar dolar harcadı.Bunun yüzde 18′inin temel araştırmaya giderken, yüzde 22′si pratik problemleri çözmek için yapılan araştırmalara harcandı.
Her yıl bilimadamları laboratuarlarında ve dışarıda birçok deney yapıyor. Howstuffworks isimli internet sitesinde yer alan makale, kendileri için en hayret verici 10 deneyi açıklıyor. Bugüne kadar yapılan ve biyolojiden, kimyaya, fizikten psikolojiye kadar çeşitli disiplinlerin yürüttüğü deneyler şöyle:
1. Otorite şekilleri: Milgram deneyi, insanların otorite sahibi bir kişi veya kurumun isteklerine, kendi vicdani değerleriyle çelişmesine rağmen itaat etmeye ne ölçüde istekli olduklarını ölçme amacıyla Stanley Milgram tarafından yapılmıştı.
Deneyden önce öğretmene yani otorite sahibine, 45 voltluk bir elektrik şoku uygulanarak öğrenciye uygulayacağını sandığı şokun neye benzediği hakkında bir fikir verilmiş oluyordu. Öğretmene daha sonra öğrenciye öğretmesi amacıyla sözcük çiftlerinden oluşan bir liste veriliyor, öğretmen de bu listeyi önce öğrenciye bir kere okuyarak işe başlıyordu.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Pilâvdan dönenin kaşığı kırılsın anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon
Etiketler: Pilâvdan dönenin kaşığı kırılsın   atasözü ne demek, Pilâvdan dönenin kaşığı kırılsın   atasözünün açıklaması nedir,  Pilâvdan dönenin kaşığı kırılsın  atasözünün anlamı nedir,   Pilâvdan dönenin kaşığı kırılsın atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa
ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI: Yararlı bir şeyi elde etmek isteyen insan sonuna kadar uğraşıp didinmeli, direnmeli ve mücadele etmekten kaçınmamalıdır.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/pilavdan-donenin-kasigi-kirilsin-anlami-nedir-atasozunun-anlami-ve-aciklamasi-kompozisyon.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Number one en çok dinlenen yabancı şarkılar 2012

Ara 31, 2014 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Number one en çok dinlenen yabancı şarkılar 2012
Bu yazıda Number One en çok dinlenen yabancı şarkıları listesi yer almaktadır. Aşağıda Number One Fm radyonun en çok çaldığı, en fazla sevilen ve beğenilen yabancı müzikleri top 40 listesi halinde verilmiştir. İşte son günlerin en çok dinlenen yabancı şarkıları (parçaları):
2012 Number one en çok dinlenen yabancı şarkılar (müzikler) Top 40 Listesi

01

Flo Rida
Good Feeling

02

Rihanna / We Found Love

03

David Guetta ft. Usher / Without You

04

Gym Class Heroes ft Adam Levine / Stereo Hearts

05

LMFAO / Sexy And I Know It

06

Britney Spears / Criminal

07

Enrique Iglesias / I Like How It Feels

08

Alexandra Stan / One Milion

09

Nayer feat Pitbull & Mohombi / Suavemente

10

Kat DeLuna / Drop It Low

12

DJ Antoine / Welcome to St. Tropez (Timati feat.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

En hızlı interneti olan ülke, hangi ülkenin internet hızı ne kadar, kaç mb?
Akamai’nin “State of Internet” (“İnternetin durumu”) raporu, 2011′in dördüncü çeyreğinde en hızlı internete sahip olan ülkeleri de ortaya çıkartıyor.
İşte Akamai’nin raporuna göre en hızlı ortalama bağlantı hızına sahip olan 9 ülke:
9. Romanya: Ortalama bağlantı hızı: 6.4 Mbps. Son birinci çeyreğe göre değişim: Yüzde 3.4 daha yavaş.
8. Çek Cumhuriyeti: Ortalama bağlantı hızı: 6.7 Mbps. Son birinci çeyreğe göre değişim: Yüzde 7.3 daha yavaş.
7. İrlanda: Ortalama bağlantı hızı: 6.8 Mbps. Son birinci çeyreğe göre değişim: Yüzde 3.6 daha yavaş.
6. İsviçre: Ortalama bağlantı hızı: 7.3 Mbps. Son birinci çeyreğe göre değişim: Yüzde 2.9 daha yavaş.
5. Letonya: Ortalama bağlantı hızı: 7.8 Mbps. Son birinci çeyreğe göre değişim: Yüzde 12 daha yavaş.
4. Hollanda: Ortalama bağlantı hızı: 8.2 Mbps. Son birinci çeyreğe göre değişim: Yüzde 3.2 daha yavaş.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , ,

anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon
Etiketler: Dost acı söyler   atasözü ne demek,  Dost acı söyler  atasözünün açıklaması nedir,  Dost acı söyler  atasözünün anlamı nedir,  Dost acı söyler  atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa
ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI: Dost sevilip güvenilen, yakın arkadaş, gönüldaş, iyi görüşülen kimsedir. Dostlar hiçbir çıkar kaygısı gütmeden yaklaşırlar insana. Düşman kimselerin aksine, insanın iyiliğini isterler. Sevinci paylaştıkları gibi üzüntüyü de paylaşırlar. Bu bakımdan dostlarımız olanlar eksikliklerimizi, kusurlarımızı, yanlışlıklarımızı yüzümüze karşı söylemekten çekinmezler. Bizi memnun etmek için değil doğruyu göstermek için konuşurlar. Amaçları bizi düzeltmek, acı da olsa gerçeği yüzümüze söylemektir. Bu bakımdan iyiliğimiz için söyledikleri sözlerden ötürü onlara kırılmamalıyız.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/anlami-nedir-atasozunun-anlami-ve-aciklamasi-kompozisyon-2.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler