Öğrenilesi Bilgiler

Archive for Ağustos, 2014


Robert Pattinson Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi
Etiketler: Robert Pattinson Kim, Biyografi, Robert Pattinson kaç yaşında yaşı kaçtır, Robert Pattinson doğum tarihi, nereli, boyu kaç, Robert Pattinson hayatı ve yaşamı
 Robert Pattinson  Biyografisi

Doğum Adı: Robert Thomas-Pattinson
Doğum yeri: 13 Mayıs 1986, Londra, İngiltereAktif Yılları: 2004 – Günümüz…

Robert Thomas-Pattinson (d. 13 Mayıs 1986 Londra, İngiltere), İngiliz aktör ve modeldir.Pattinson oyunculuk kariyerine kısa süre önce Uli Edel’in yönettiği, Sam West ve Benno Furmann’ın başrolde yer aldığı, bir Alman destanı olan Nibelungen’le ilgili “Ring of the Nibelungs”la başladı. Reese Witherspoon’un “Vanity Fair” filminin iki alternatif sonundan birinde, Witherspoon’un oğlu rolünde yer aldıysa da bu son kullanılmadı.Robert, bunun öncesinde, Barnes Tiyatro Grubu’nun bir üyesiydi ve Thornton Wilder’ın yönettiği “Our Town”da George Gibbs karakteriyle başrol oynadı. Robert, ayrıca, Cole Porter’ın yönettiği “Anything Goes”da Lord Evelyn Oakleigh ve “Tess of the D’Urbevilles”de de Alec rollerini üstlendi.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , ,

Alanya nın en güzel yerleri, alanyaya gidenlerin mutlaka gezmesi görmesi gereken tarihi yerler doğal güzellikler
Alanya, geniş plajları, tarihi eserleri, modern otel ve motellerin sayısız balık lokantaları, kafe ve barlarıyla mükemmel bir tatil merkezidir. Gelenleri ilk karşılayan, Alanya Yarımadası’nın üzerinde bir taç gibi kurulmuş olan ve 13. yüzyıldan kalma şahane Selçuklu Kalesidir. Etkileyici kalenin yanı sıra eşi benzeri olmayan tersanesi ve anıtsal güzellikteki sekizgen Kızıl Kule görülmeye değerdir. Limanı çevreleyen kafeler ve barlar akşam saatlerinde liman yolu boyunca el sanatları, deri, giysi, mücevherat, el çantaları ve yöreye özgü ilginç renklere bezeli su kabaklarının satıldığı butikler yer alır.

Eğer mağaraları keşfetmekten hoşlanıyorsanız Damlataş Mağarası‘nı gezmeniz gerekir. Mağara yakınındaEtnografya Müzesi yer almaktadır. Tekneyle üç deniz mağarasına ulaşabilirsiniz: fosforlu kayalarıyla Fosforlu Mağara, korsanların kadın esirleri tuttukları Kızlar Mağarası ve Aşıklar Mağarası. Alanya’nın 15 km. doğusunda yer alan Dim Çağı Vadisi gölgelerin serinliğinde dinlenmek için ideal bir yerdir.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Osman Gazi tuğrası, Osman Gazi’nin mührü resmi fotoğrafı
Osman Gazi (bugüne kadar bulunamadı)
Birinci Osmanlı Sultanı Osman Gazi’ye ait bir tuğraya günümüze dek hiçbir yerde rastlanmamıştır. Bu nedenle 36 Osmanlı padişahı ama 35 Osmanlı padişah tuğrası vardır.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/osman-gazi-tugrasi-osman-gazinin-muhru-resmi-fotografi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Tarihteki en büyük atom bombası patlaması deneyi video
Tarihteki en büyük atom bombası patlaması deneyi video
Termonükleer Atom Bombası İnanılmaz Patlaması Denemesi | www.akilli.tv
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/tarihteki-en-buyuk-atom-bombasi-patlamasi-deneyi-video.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

İstanbul manzaralı zaman tüneli kapakları resimleri kapak fotoğrafları
İstanbul  ile ilgili facebook zaman tüneli kapak görselleri, istanbul hakkında zaman tüneli kapak fotoları
Facebook Zaman Tüneli Kapakları İstanbul Resimleri
Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/istanbul-manzarali-zaman-tuneli-kapaklari-resimleri-kapak-fotograflari.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler