Öğrenilesi Bilgiler

Archive for Temmuz, 2014


Almancada Anlamıyorum ne demek nasıl söylenir, okunuşu ve yazılışı
Almanca  Anlamıyorum  nasıl okunur ve nasıl yazılır
Ich verstehe nicht!(ih ferşitehe niht)Anlamıyorum!
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/almancada-anlamiyorum-ne-demek-nasil-soylenir-okunusu-ve-yazilisi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , ,

Rehamer Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Dal Merkezi nerde nasıl gidilir, haritası adresi telefonu
Rehamer Fizik Tedavi Merkezi İletişim Bilgileri
ADRES: Merkez Mah. Fatih Cad. Vişne Sok. NO 2 KAT 1 Halkalı
Küçükçekmece/İstanbulTELEFON: 02124700495FAX: 02124700496
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/rehamer-fizik-tedavi-ve-rehabilitasyon-dal-merkezi-nerde-nasil-gidilir-haritasi-adresi-telefonu.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , ,

Ölüm Korkusundan Kurtulmak ve Baş Etmek İçin Ölümü Anlamak

İnsanlar bazı dönemlerde hiç ölmeyecekmiş gibi sonsuz bir serbestlik ve azgınlık içinde yaşarken, bazen de her gün ölecekmiş gibi bir umutsuzluk, çaresizlik ve ölüm korkusu içinde yaşar. Oysaki bunların her ikisi de uç durumdur ve yanlıştır. Ölüm korkusundan kurtulmak ve ölüm tehditiyle baş etmek için ölümü anlamamız gerekiyor. Ölümü anlamanın ilk şartı da onun bir gerçek olduğunu bilmek ve öylece kabullenmekten geçiyor. Kısa bir süre önce kaybettiğimiz Steve Jobs’ın ölüm üzerine çok güzel bir anlayışı vardı. O bir konuşmasında ölümü, yaşamın devam edebilmesi ve yenilerine yer açılması için doğanın bulduğu muhteşem bir çözüm olarak açıklamıştı. Daha öncekiler nasıl ki sırasını saldılar, bizim de çok fazla zamanımız yok. Bu nedenle elimizdeki zamanın ve yaşamın kıymetini en iyi şekilde bilmeli ve boş yada gereksiz şeylerle uğraşmamalıyız.
Bu konuyla ilgili aklıma gelen bir olaydan bahsedeceğim.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , ,

Anadolu Hastanesi Belek Nerede Nasıl Gidilir Haritası ve Uydu Görüntüleri
Adres: Kadriye Beldesi Akınlar Mahallesi Alan Caddesiİlçe: Serik
View Larger Map
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/anadolu-hastanesi-belek-nerede-nasil-gidilir-haritasi-ve-uydu-goruntuleri.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Kalp Ağrısı Halide Edip Adıvar Kitap Özeti Konusu ve İncelemesi

KALP AĞRISI KİTABININ KONUSU NE HAKKINDADIR?
Kitabın konusu beş insanın bir birlerine karşı besledikleri sevginin saygının bazen tam tersine dönüşüp kine bazen de katmerli şekilde artışı olmuştur.
ÖZETİ
Romanımız kitabın kahramanlarından Zeynep ile doktor babasının konuşmasıyla daha doğrusu Zeynep’in babasına hikayesini anlatmasıyla başlar.
Zeynep hikayesinin adını kalpağrısı olarak koymuştur çünkü bu onun için gerçektende bir kalp acısıdır.
Zeyno babası gibi doktor olan Saffet’ten hoşlanmaktadır bu duygusallık aşktan öteye zihinde canlanan bir fırtınadır yani Saffet’e duyduğu saygı çok üst seviyededir. Ayrıca bunlar resmi olarak da nişanlılardır. Hikayemizin başlangıcı Zeynep’in canından çok sevdiği Azizelerde gercekleşir: Azize, Zeynep’e herkesin deyimiyle Zeyno’ya, platonik olarak nitelendirdiği aşkı ve aynı zamanada akrabası olan zabit Hasan’dan bahseder ve onun geleceğini söyler, onunla tanıştırır. Bu saatten sonra Zeyno’nun kalp ağrısı başlar. Çünkü Zeyno ile Hasan’ın aşkları için bu bir başlangıç teşkil edecektir.… Devamini oku..

Etiketler:

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler