Öğrenilesi Bilgiler

Archive for Aralık, 2013


Dil ve anlatım 9.sınıf kitab cevapları

Ara 17, 2013 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Dil ve anlatım 9.sınıf kitab cevapları
Dil ve Anlatım KARİZMA YAYINCILIK 10-17 Arası,  sayfa 20,24,25,30,43,45,47 92 Cevapları
1.İLETİŞİM1.Çizimler incelendiğinde insanın iletişim ihtiyacı karşımıza çıkar.
2.a)İnsanoğlunun çevresiyle iletişim kurmak için başvurduğu yollar zaman içerisinde teknolojinin de gelişmesiyle hayli mesafe kat etmiştir.b) Söylenemez;çünkü iletişim sadece insanlar arasında vardır.3.İnternet,telefon sıklıkla kullandığımız anlaşma araçlarıdır.4) Olabilir.5)Atatürk ilke ve inkılaplarıyla basın özgürlüğü arasında ilişki kurulabilir.SAYFA 11:4) İletişim ……………………………………….İÇİN ÖNEMLİDİR.Ø Hayatın gereği olduğu için önemlidir.
Ø Hayatın akışını sağladığı için önemlidir.
Ø İnsanlar arasında gelişmeyi sağladığı için önemlidir.
Ø Kişileri birbirine bağlayarak, onların sosyal bir grup halinde uyum içinde yaşamalarına yardımcı olduğu için önemlidir.Ø Belli bir toplumda insanın kendinden önce var olan kuralları öğrenmesi, değer ve inançları benimsemesi ve buna uygun olarak kendisine verilen rolleri oynaması yani toplumsallaşyı sağladığı için önemlidir.
Ø Bireylerin kendi amaçları doğrultusunda ortak bir amaçta birleşerek toplumsal örgütlenmelerin kurulmasında da rol oynadığı için ÖNEMLİDİR.SAYFA 12B.Metinde Haşmet Gülkokan ve sakatatçı arasında geçen iletişim ögeleriGönderici(konuşan): “Haşmet Gülkokan” –Gülüm,bizim ciğerAlıcı(dinleyen):sakatatçı –Hazır Haşmet Beyİleti(mesaj) : ciğerKanal: havaŞifre:kullanılan dilDönüt: -Hazır Haşmet BeyBağlam: hâl-alışveriş ortamı (Genellikle üstü kapalıpazar yeri.)SAYFA 13:a)İletişimde alıcı iletiyi almaya niyetli ve anlayacak seviyede ise iletişim gerçekleşir.Aksi durumlarda iletişim gerçekleşmez.b) Alıcı, göndericinin edebiyat fatihi iletisini almaya niyetli ve anlayacak seviyede olmaldır.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Lefke Avrupa Üniversitesi KKTC Telefonu, Telefon Numarası Kaçtır
Lefke Avrupa Üniversitesi KKTC Telefonu, Telefon Numarası Kaçtır
- Lefke Avrupa Üniversitesi KKTC 0 392 660 20 00
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/lefke-avrupa-universitesi-kktc-telefonu-telefon-numarasi-kactir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Güroymak Devlet Hastanesi Randevu, İnternetten Randevu Alma, Telefonla Randevu Al Online Randevu Web Sitesi Sayfası
Randevu almak için aşağıdaki internet adresini ve telefon numarasını kullanabilirsiniz.
Online Randevu : www.guroymakdh.gov.tr
Telefonla Randevu : (0434) 511 38 55
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/guroymak-devlet-hastanesi-randevu-internetten-randevu-alma-telefonla-randevu-al-online-randevu-web-sitesi-sayfasi.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Muhabbet Kuşlarının Gagası Ne Renktir, Gagalarının Rengi Nedir
Muhabbet kuşlarında cinsiyet ayrımı için öncelikli olan yetişkinlerde Gaga rengine bakılır burada gaga rengi mavi olan erkektir ..gaga rengi beyaz yada kahverengi olanlarda dişidir.

Muhabbet Kuşlarının Özellikleri:Bu türün uzunluğu ortalama 19 cm’dir. Doğal renkleri sarı ve yeşil olmasına karşılık değişim sonucunda yüzlerce değişik renkte muhabbetkuşu elde edilmiştir. Hemen hemen tümünün yüzünde benekler ve üst bölümlerinde sık sıralı çizgiler vardır. Erkek ve dişi birbirine benzerse de gagalarının tabanındaki tüysüz deri mevsime bağlı olarak renk değiştirebilir. Yavru erkeklerde bu deri pembedir, zamanla maviye döner. Dişilerde yavruyken beyaz olan deri, hayvan yaşlandıkça pembe-kahverengiye döner. Erkek muhabbet kuşları dişilere nazaran daha hareketli ve konuşkandırlar.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/muhabbet-kuslarinin-gagasi-ne-renktir-gagalarinin-rengi-nedir.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Altını çizmek ne demek, deyiminin anlamı nedir, açıklaması
Etiketler: Altını çizmek nedir, ne demektir, manası, Altını çizmek deyiminin açıklaması nedir, Altını çizmek deyiminin çıkış hikayesi nedir, Altını çizmek deyimi nasıl ne için ve nerelerde kullanılır, kullanımına örnek cümleler
Deyimler Sözlüğü: Altını çizmek Anlamı:
 Altını çizmek: Bir şeyin (daha çok sözün) önemini belirtmek, üzerine dikkati çekmek, vurgulamak.”Altını çize çize söylüyorum. Eninde sonunda sen de geleceksin.”
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/altini-cizmek-ne-demek-deyiminin-anlami-nedir-aciklamasi.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler