Öğrenilesi Bilgiler

Archive for Kasım, 2013


Isparta hangi bölgemizde yer alır, Isparta hangi cografi bölgededir Isparta haritası

Isparta ili, Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde yer alan Göller Bölgesi’nde yer almaktadır. Isparta güller ve göller diyârı, halısı ile ünlü ildir. Isparta Akdeniz bölgesinin Antalya bölümünde ve Göller yöresinde Burdur, Afyonkarahisar, Konya, Antalya, Beyşehir ve Burdur gölleri arasında yer alan bir ildir. 30°01’ ve 31°33’ doğu boylamları ile 37°18’ ve 38°30’ kuzey enlemleri arasında kalır. Isparta’ya Türkiye’nin halı tezgahı ve gül bahçesi denir. Trafik numarası 32’dir.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/isparta-hangi-bolgemizde-yer-alir-isparta-hangi-cografi-bolgededir-isparta-haritasi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yıldırım Göz Merkezi Randevu Alma İnternetten Randevu Al, Telefonla Randevu Al Telefon Numarası ve Adresi Nerede
Randevu almak için aşağıdaki internet adresini ve telefon numarasını kullanabilirsiniz.
Online Randevu : www.gozvakfi.com/index.php/merkezlerimiz/bursa-goz-merkezi.html
Telefonla Randevu : (0224) 364 91 00
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/yildirim-goz-merkezi-randevu-alma-internetten-randevu-al-telefonla-randevu-al-telefon-numarasi-ve-adresi-nerede.html… Devamini oku..

Etiketler: ,

2012-2013 Hareketli Aşk Resimleri Yeni En Güzel Hareketli Aşk Gifleri

 

Hareketli sevgi Resimleri Hareketli AŞk Resimleri Hareketli AŞk lar Resimleri

 
     
  

 
 

 
 
   
 
 
 

  
 
 

   

   
 

Romantik Resimler, Hareketli Aşk Resimleri

Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 877×675 pikseldir

Hareketli Aşk Avatarları – Hareketli Aşk Resimleri.
.

AŞKI ANLATAN HAREKETLİ RESİMLER

__________________

  
 

Etiketler:hareketli aşk resimleri hareketli resimler hareketli aşk resmi hareketlı ask resımler hareketli aşk gifleri ask resımlerı hareketli aşk avatarları aşk resmi hareketli hareketli aşk avatarlar hareketlı ask resımlerı aşk gifleri hareketli hareketli aşk resimler hareketli hareketli avatarlar aşk resimle
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/2012-2013-hareketli-ask-resimleri-yeni-en-guzel-hareketli-ask-gifleri.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Mardin İl ve İlçe Haritası, Uydu Görüntüleri (Şehir Haritası)
Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümü’nde yer alan bir ildir. Suriye ile sınır komşusudur.
Mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile zamanın durduğu izlenimini veren Güneydoğunun şiirsel kentlerinden biridir. Mardin farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal açıdan da tarihi değeri olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini eserler barındırmaktadır. Mardin, İpek Yolu güzergahında olup, ilde beş han ve bir kervansaray mevcuttur.
Mardin Haritası 

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/mardin-il-ve-ilce-haritasi-uydu-goruntuleri-sehir-haritasi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Ayvansarayi Kimdir, Hayatı Hakkında Bilgiler

Kas 30, 2013 Author: wuup | Filed under: Kim Kimdir?

Ayvansarayi Kimdir, Hayatı Hakkında önemli bilgiler
Ayvansarayi Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Çalışmaları Hakkında Bilgi
On sekizinci asır Osmanlı tarih ve biyografi alimi. İsmi, Hüseyin olup, babası Hacı İsmail Ağadır. İstanbul, Fatih’te Ayvansaray civarındaki Toklu Dede Mahallesinde doğdu. Bu sebeple Ayvansarayi diye meşhur oldu. Doğum tarihi bilinmemektedir. 1786 (H.1200) senesinde İstanbul’da vefat etti. Eyyub’de bulunan Zal Mahmud Paşa Camii avlusuna defnedildi.
Küçük yaştan itibaren ilim öğrenmeye başlayan Hüseyin Efendi, Toklu Dede Camii imamı Şeyhü’l-kurra Halil Efendiden Kur’an-ı kerim kıraatini öğrendi. Kur’an-ı kerimi ezberlediği için küçük yaştan itibaren Hafız lakabı verildi. Ahmed Karamani ve Mehmed Emin Tokadi gibi büyük zatları görmekle şereflendi. Yeniçeri Ocağına girip, Baltacılar Kethüdalığı vazifesinde bulundu. Mehmed Emin Tokadi hazretlerinin talebelerinden Müstakimzade Süleyman Sa’deddin Efendinin sohbetlerinde bulunup ilim ve feyzinden istifade etti. Hocası Müstekimzade’nin tavsiyesi ile Hadikatü’l- Cevami adlı eserini yazdı.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/ayvansarayi-kimdir-hayati-biyografisi-ve-calismalari-hakkinda-bilgi.html… Devamini oku..

Etiketler: ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler