Öğrenilesi Bilgiler

Archive for Ekim, 2013


3-6 Yaşındaki çocuklar neler yapar

Eki 31, 2013 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

3-6 Yaşındaki çocuklar neler yapar
Aşağıda 3-6 Yaşındaki çocuklar neler yapar, neleri yapabilir ile ilgili bilgiler verilmiştir.
Çocuklar yetişkinlerle oyun oynamayı ve vakit geçirmeyi severler, ancak belli bir yaştan sonra kreşe gitmeleri ve kendi yaşıtlarıyla birlikte zaman geçirmeleri hem hoşlarına gidecek, hem de gelişimlerini olumlu yönde etkileyecektir.
Kreşte UyumsuzlukÇocuğunuzun yaşıtları siz yetişkinler kadar hoşgörülü ve özverili olmayabilir. Bu yüzden onların kreşe başladıkları dönem çok önemlidir. Ülkemizde aileler, kreş seçimi konusunda oldukça titizler. Ne yazık ki pek çok aile çocuğun kreşe başlama yaşı konusunda yeterince titiz ve bilinçli davranmıyor. Oysa, çocukları zamanından önce kreşe göndermek, hele de adapte olamadığını bile bile kreşe gitmeye zorlamak, onu psikolojik olarak olumsuz yönde etkileyebilir.
Tuvalet eğitimi ile ilgili sorunların ortaya çıkması, okuldan soğuma, uyku problemleri, beslenme alışkanlıklarında bozulma, saldırganlık, iletişim bozuklukları bu olumsuzluklardan birkaçıdır.Ailelere, çocuklarını 3 yaşından önce kreşe vermemelerini öneriyoruz, bununla birlikte, çocuklar arasındaki bireysel farklılıklara yeniden değinelim ve her çocuğun kreşe gitme yaşının diğerinden farklı olabileceğini belirtelim.… Devamini oku..

Etiketler: , , ,

Ünlü Siyasetçi ve Politikacıların Çocukluk Fotoğrafları

Bugün ülkemizi yöneten ve geleceğimizi belirleyen devlet adamlarının çocukkenki resimlerini merak ediyormusunuz. Şuan iktidarda bulunan AKP’den Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Sağlık Bakanı, Ulaştırma Bakanı ve Başbakan Yardımcısının küçükken nasıl göründüğünü bilmek isteyenler için işte ünlü politikacı ve siyasetçilerimizin çocukluk fotoğrafları:
Anadolu Ajansı devlet adamlarının çocukluk fotoğraflarını yayınladı. Başbakan’dan Cumhurbaşkanı’na bir çok devlet adamının fotoğrafları görenleri şaşırtıyor. Gelecekte ne kadar önemli pozisyonlara geleceklerini bilmeden objektifilere gülümseyen o çocuklar, bugünler de Türkiye’yi yönetiyorlar…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik

Sağlık Bakanı Recep Akdağ

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/unlu-siyasetci-ve-politikacilarin-cocukluk-fotograflari.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Atatürk Dua Ederken Resimleri

Eki 31, 2013 Author: wuup | Filed under: Resim Arşivi

Atatürk Dua Ederken Resimleri
Atatürk’ün Dua Ederken Resmi, Atatürk ün dua ederken fotoğrafları, Atatürk Dua Ediyor, Atatürk Allaha Dua Ediyorken Çekilen Resimleri ve Görselleri.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/ataturk-dua-ederken-resimleri.html… Devamini oku..

Etiketler: , ,

François Hollande hakkında bilgiler
François Hollande Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi
Etiketler:François Hollande Kim, Biyografi, François Hollande kaç yaşında yaşı kaçtır, François Hollande doğum tarihi, François Hollande nereli, François Hollande boyu kaç, François Hollande hayatı ve yaşamı
François Hollande Biyografisi

Fransa’nın kuzeybatısındaki Rouen şehrinde 1954 yılında dünyaya gelen François Hollande, siyasal bilimler alanında öğrenim gördü.
Öğrencilik yıllarında başladığı siyasi faaliyetlerini, 1979′da Sosyalist Parti’ye üye olarak devam ettirdi. 1997-2008 yılları arasında Sosyalist Parti’nin Birinci Sekreteri olarak görev yaptı.
1988-93 arasında Correze ili birinci bölgeden milletvekili olan Hollande, bu göreve 1997′de tekrar seçildi. 2001-2008 yıllarında Tulle’de Belediye Başkanlığı yapan sosyalist politikacı, 2008 yılından bu yana Corrèze Genel Meclisi Başkanı.
Hollande, 16 Ekim 2011 tarihinde, Sosyalist Parti’nin ön seçimini kazanarak 2012 başkanlık seçimleri için partisinin resmi adayı oldu.
23 Nisan 2012′de gerçekleştirilen 2012 Fransa cumhurbaşkanlığı seçimleri birinci turunda oyların yüzde 28,63′ünü alarak sandıktan birinci sırada çıktı.… Devamini oku..

Etiketler: , , , ,

Asu Maralman’ın Hayatı Hakkında Bilgiler

Eki 31, 2013 Author: wuup | Filed under: Kim Kimdir?

Asu Maralman hakkında kısa bilgi
Asu Maralman Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi
Etiketler: Asu Maralman Kim, Asu Maralman Biyografi, Asu Maralman kaç yaşında yaşı kaçtır, Asu Maralman doğum tarihi, Asu Maralman nereli, Asu Maralman boyu kaç, Asu Maralman hayatı ve yaşamı
Asu Maralman Biyografisi
Asu Maralman 20 Şubat 1948 tarihinde İstanbul, Bakırköy’de dünyaya geldi. Beyoğlu’nda akordeon çalmasıyla tanınan Madam Anahit’in kızı ve 70′li yılların başında “Şimdi Sen Varsın Dünyamda” plağıyla ünlenen Nonna Bella’nın kız kardeşidir. Kendisi Ermeni asıllı Türk vatandaşı müzisyen ve oyuncudur.

1961 yılında düzenlenen Caddebostan Ses Yarışması’nda birinci oldu ve ablası gibi kendini müzik dünyasının içinde buldu. İtalyan Ticaret Lisesi’nde okurken gizli olarak çeşitli düğün salonlarında sahne çalışmaları yaptı.
İlk plağı olan “Bir Görsem Ölmeden – Nerdesin” 1971 yılında Diskotür firmasından yayınlandı. Profesyonel olarak ilk defa 1973 yılında, Zeki Müren desteğiyle Erenköy Lalezar Gazinosu’nda sahneye çıkan Maralman, 1974 yılında “Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm” adlı parça ile 1.… Devamini oku..

Etiketler: , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler