Öğrenilesi Bilgiler

Archive for Ağustos, 2013


Abdullah Avcı Maaşı Ne Kadar, Yıllık ve Aylık Kaç Para Kazanıyor, Yıllık Ücreti Nedir

Abdullah Avcı: Aylık 150 milyar alıyorum
 

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, “A Milli Takım antrenörü olarak Türk futboluna uzun süre hizmet etmek istiyorum. İleride yurt dışından teklif gelirse bunu değerlendiririz” dedi.
Bursaspor Taraftarlar Derneğince yayımlanan “Taraftarın Sesi” dergisine açıklamalarda bulunan Avcı,Kasımpaşa’da, örf ve adetlerin son derece uygulandığı sıcak bir aile ortamında büyüdüğünü belirtti.
Hem eğitim alırken, hem de futbol topunun peşinde koştuğunu dile getiren Avcı, “Sadece futbol değil, birçok spor dalına karşı yeteneğim olduğu söyleniyordu. Hatta liseden sonra spor akademisine yönlendirmek istediler.
Basketboldan teklif almama rağmen futbolu seçtim. Çocukluğum sokak aralarında top oynayarak geçti. Üniversite okumadım ama Kasımpaşa üniversite gibiydi. Babam işçi olmamı istiyordu ama ’futbolcu olacağım’ demem beni bu noktaya getirdi” diye konuştu.
Amcasının Beşiktaşlı, babasının da Galatasaraylı olduğunu anlatan Avcı, “Amcam bana Beşiktaşforması aldı, Beşiktaşlı oldum.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Karaisalı Devlet Hastanesi Telefonu Adresi İletişim

Ağu 31, 2013 Author: wuup | Filed under: 5N1K

Karaisalı Devlet Hastanesi Telefonu Adresi İletişim

Hastane Adı:
Karaisalı Devlet Hastanesi

Telefon:
(0322) 551 25 55

Faks:
(0322) 551 32 24

Adres:

İlçe:
Karaisalı

İl:
Adana

Web Adres:
www.karaisalidevlethastanesi.gov.tr

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/karaisali-devlet-hastanesi-telefonu-adresi-iletisim.html… Devamini oku..

Etiketler:

Çeşitli tığ işi havlu kenarı örnekleri 2012-2013

Ağu 31, 2013 Author: wuup | Filed under: Moda

Çeşitli tığ işi havlu kenarı örnekleri 2012-2013

Yeni Havlu kanarı modelleri en güzel havlu kenarları tığ ile yapılan rengarenk havlularınızın kenarlarını süsliyerek havlularınızı daha da güzelleştimek istiyorsanız işte tam size göre Havlu Kenarı Tığ Örnekleri sayfamızda bulunuyor mutlaka bir kaçını beğenecek ve sizlerde boş zamanlarınızda bu örnekleri örmeyle geçirebilirsiniz…

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/cesitli-tig-isi-havlu-kenari-ornekleri-2012-2013.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Genel sağlık sigortası tescil bilgileri sorgulama ve öğrenme

Genel sağlık sigortası tescil bilgilerinizi artık tek tıkla öğrenebileceksiniz. Nasıl mı? 

Genel sağlık sigortası tescil bilgilerinize internetten ulaşabileceksiniz.
SGK Başkanı Fatih Acar, “Gelir testi yaptıranlar, TC kimlik numarası ve kimlik bilgilerini girerek adresinden genel sağlık sigortası tescil bilgilerine ulaşabilecek. Böylece, vatandaşlar prim ödeme yükümlüsü olup olmadıklarını anında öğrenebilecek” dedi.
GELİR TESTİ SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Acar, bugüne kadar 6 milyon 40 bin 676 kişinin ‘Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na başvurarak gelir testi yaptırdığını söyledi.
Acar, “Yapılan gelir testi sonucuna göre, geliri asgari ücretin üçte birinden az olduğu belirlenen 4 milyon 37 bin 430 kişinin primleri devlet tarafından ödenecek” dedi.
 
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/genel-saglik-sigortasi-tescil-bilgileri-sorgulama-ve-ogrenme.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Tarzan hakında bilgiler
Tarzan kimdir, tarzanın hayatı biyografisi hakkında bilgi, tarzan gerçekmi varmı yaşadımı

Amerikalı romancı E. R. Burroughs’un (1875-1950) yarattığı kahraman.
Afrika ormanlarında yaşayan, maymunlar tarafından yetiştirilmiş bu kahramanın maceraları, sinema (1918) ve çizgi-roman (1929) aracılığıyla geniş kitlelere ulaşmıştır.
Yazarının adı Edgar Rice Burroughs’dur Dergiye bir göz attığınızda bu hikayenin özel olduğunu hemen fark ediyorsunuz, çünkü bu uzun hikaye seri fasiküller halinde yayınlanmak yerine, editörünce tek sayılık bir tam macera tercih edilmiştir Editör Tomas Metcalf’ın yorumu şöyledir:”Her gün yüzlerce hikâye okuyan biz editörleri bile, tün hikayeyi tek solukta okutacak kadar sürükleyici olduğunu söylersek, sanırım ne kadar etkili olduğunu anlatmamıza yeter” Ve derginin önsözüne şunu ekler:”bugüne kadar okuduğum en heyecan verici hikaye” Bir süre sonra bu fikir önce All-Stary okuyucuları ve sonrada tün dünya tarafından kabul görür Bu tek romanın başarısı daha sonra 2 düzineden fazla yeni maceranın yazılmasını, 40’dan fazla filme, yüzlerce çizgi-romana, radyo ve tv soylarına, Tarzan oyuncaklarına, Tarzan benzinine, Tarzan iç çamaşırına, Tarzan dondurmasına, Tarzan ayakkabılarına vs kadar uzanacaktı Edgar Rice Burnoughs 20 yy’ın en popüler yazarlarından biri olurken, Tarzan’da dünyanın en çok tanınan ebedi karakterlerinden biri haline geliyordu Ama bu büyük hikaye nerdeyse hiç yazılmayacaktı
Burnoughs para kazanabilmek için yazdığı ilk birkaç hikayenin başarılı olmaması yüzünden yazarlığın kendisine göre olmadığını düşünür Tam bu anda Metcalf devreye girer ve cesaretini kaybetmemesini, okuyucuların beklentilerini karşılamak yerine, kendi istediği romanı yazmasını söyler Burroughs aklındaki hikaye yi anlatmaya başlar:”Üzerinde çalıştığım hikaye asil bir İngiliz evinde başlıyor, olay şimdiki zamanda geçiyor, ailenin çocuğu Afrika’da doğuyor ve çocuk 1 yaşındayken anne baba bir kazada ölüyor Kazazede çocuk bir anne goril tarafından bulunur, goril çocuğu evlat edinir ve balta girmemiş ormanda büyütür Hikayenin mantıksal gelişimde bazı handikaplar var, hiç duymadığı halde Tarzan’ın İngilizce konuşabilmesi, beyaz bir kadınla tanışması ve medeniyetle tanışması gibi Ama bunu bir şekilde ortadan kaldırıp, zevkle okunan ilginç bir hikaye yazacağım”
Bu söyledikleri gerçek oldu sonradan ama Burroughs sadece All-Stary okuyucularını heyecanlandırmayı düşünmüştü Kolayca yazdı hikayeyi, ama maymun adama bulduğu isim onu tatmin etmiyordu:Zantar Beğenmedi, sildi Diğeri Tublat-Zan Daha kötüydü, hiç hoşlanmadı Ve en sonunda en çekici ismi buldu, Tarzan
Tarzan’a olan büyük ilgi kısa süreli bir şaşkınlık yarattı All-Stary’e gelen övgü dolu mektuplar Burroughs’a iletildi Eleştirmenlerde olumlu yorumlar yazdılar Afrikanın balata girmemiş ormanların goriller tarafından büyütülüp, daha sonra goril kabilesinin kralı olan, Baltimore’lu güzel Jane Porter’a aşık olan, medeniyeti öğrenip Jane’i Amarika’ya kadar takip eden, öksüz İngiliz lordu okuyucuların kalbini fethetmişti Ama hikayenin sonundan nefret etmişlerdi, Tarzan Jane’i nasıl kaybederdi?… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler