Öğrenilesi Bilgiler

Archive for Nisan, 2013


Mikseri kim icat etti, ilk kim buldu, mucidi kimdir, ne zaman kim tarafından icad edildi

Mikseri İlk Bulan Kimdir1900 lü yıllarda icat edilen ve günümüzde neredeyse her evde kullanılan mikseri kim icat etti. 1900 lü yıllardan önce üretilen elektrik motorlarının büyük olması ev aletlerinde kullanılmasını engelliyordu. Daha küçük, hızlı ve az elektrik harcayan motorlar üretmek isteyen Chester A. Beach 1905 yılında yaptığı çalışmaların sonucunu aldı. Bu üretilen ilk küçük elektrik motoruydu ve Beach ona “minik beygirgücü” adını verdi.Beach 1910 yılında ilk elektrikli mutfak mikserini icat ederek patentini aldı. Aynı yıl mikserlerini pazarlamak için Fred Osius ve L. H. Hamilton ile birlikte, Hamilton Beach Manifactoring firmasını kurdu.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/mikseri-kim-icat-etti-ilk-kim-buldu-mucidi-kimdir-ne-zaman-kim-tarafindan-icad-edildi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , ,

Anna Ahmatovaakkında bilmedikleriniz
Anna Ahmatova Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi
Anna Ahmatova Gerçek ismi Anna Andreevna Gorenko olan yarım yüzyıl boyunca romantik ve duygusal St. Petersburg geleneğinin en önemli temsilcisi Rus şair.

Anna Ahmatova Odessa’da Bolşoy Fontan’da doğdu. Anne ve babası 1905′te ayrıldığı için mutlu bir çocukluk geçirmedi. Kiev, Tsarskoe Selo ve St. Petersburg’da Smolny Enstitüsünde eğitim aldı. 11 yaşında şiir yazmaya başladı ve sevdiği şairler Racine, Puşkin ve Baratinski’den esinlendi.
Anna Ahmatova’nın Babası şairliğin isimlerinin saygıdeğerliğine gölge düşüreceğine inandığı için, Ahmatova tatar olan büyük annesinin soyismini kullandı.
O zamanki Rus erkek şairlerin çoğu Akhmatova’ya olan aşklarını ilan etmişlerdir,o ise Osip Mandelstam’ın ilgisine karşılık vermiştir.Osip Mandelstam’ın karısı Nadezha Mandelstam daha sonra Hope Against Hope adlı otobiyografisinde Akhmatova’yı affetmiştir.
Anna Ahmatova 1910 yılında genç şair Nikolay Gumilov ile evlenmiştir. Kocası Ahmatova’nın şiirlerini ciddiye almadı ve Alexander Blok’un kocasının şiirlerini tercih ettiğini öğrendiğinde sarsıldı.… Devamini oku..

Etiketler: , , ,

Suudi Arabistana komşu olan ülkeler hangileri, sınırı bulunan ülkelerin isimleri

Suudi Arabistan Komşuları:
Suudi Arabistanın Nüfusu: 12 milyon 678 bin.
Yüzölçümü: 2 milyon 174 bin 750 kilometrekare.
Komşuları: Kuzeyde Kuveyt, Irak, Ürdün, güneyde Yemen, Güney Yemen, Umman, doğuda Birleşik Arap Emirlikleri,

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/suudi-arabistana-komsu-olan-ulkeler-hangileri-siniri-bulunan-ulkelerin-isimleri.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yeni Çeşitli Güllü Havlu Kenarı Modelleri Değişik Örnekler 2012-2013

Farklı güllü havlu kenarı örnekleri, çok güzel yeni güllü havlu kenarları çeşitleri:

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/yeni-cesitli-gullu-havlu-kenari-modelleri-degisik-ornekler-2012-2013.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dünyadaki en büyük cami nerede, ismi nedir, resimleri hakkında bilgi

KRAL FAYSAL (THE SHAH FAİSAL MOSQUE) GUİNESS REKORLAR KİTABINA GİREBİLMİS DÜNYANIN EN BÜYÜK CAMİSİDİR.
PAKİSTAN’IN BAŞKENTİ İSLAMABAD’DA BULUNAN CAMİNİN YAPİMİ 1976 YİLİNDA BAŞLAYİP, 1986 YILINDA SONA ERDİ.
GELENEKSEL CAMİLERİN AKSİNE GÖRÜNÜMÜ COK FARKLI OLAN KRAL FAYSAL, ARAP ÇADIRLARI ŞEKLİNDE VE 4 MİNAREYE SAHİP.
CAMİNİN İÇ BÖLGESİNDEKİ DUVARLARDA PAKİSTAN’IN ÜNLÜ SANATÇISI GUL JEE’YE AİT MOZAİKLER BULUNMAKTA.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/dunyadaki-en-buyuk-cami-nerede-ismi-nedir-resimleri-hakkinda-bilgi.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler