Öğrenilesi Bilgiler

Archive for Aralık, 2012


Suriye Haritası ve Uydu Görüntüleri

Ara 31, 2012 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Suriye Haritası ve Uydu Görüntüleri

Etiketler: Suriye ilçelerini gösteren harita resmi, Suriyeuydu haritası, Suriye detaylı ayrıntılı haritası, Suriye harita görselleri, siyasi,Suriye fiziki ve coğrafi haritası
Suriye Uydu Haritası:
Suriye ya da resmî adıyla Suriye Arap Cumhuriyeti, Ortadoğu’da Lübnan, İsrail, Ürdün, Irak ve Türkiye ile komşu bir ülkedir. Akdeniz’e kıyısı vardır. Başkenti ve en büyük şehri Şam’dır. Suriye’nin toplam nüfusu resmi verilere göre 2004′te 17 milyon 921 bin kişiydi. Halep, Lazkiye, Humus diğer büyük şehirleridir.

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/suriye-haritasi-ve-uydu-goruntuleri.html… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Doruk Tıp Merkezi Telefonu Adresi İletişim

Ara 31, 2012 Author: wuup | Filed under: 5N1K

Doruk Tıp Merkezi Telefonu Adresi İletişim

Hastane Adı:
Doruk Tıp Merkezi

Telefon:
444 04 55

Faks:
(0224) 364 34 03

Adres:
Ankara Caddesi No: 221

İlçe:
Yıldırım

İl:
Bursa

Web Adres:
www.doruktip.com

Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/doruk-tip-merkezi-telefonu-adresi-iletisim.html… Devamini oku..

Etiketler: ,

Yeni Tüketici Hakları Kanunu maddeleri nelerdir

Ara 31, 2012 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Yeni Tüketici Hakları Kanunu maddeleri nelerdir

4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 6.3.2003 tarihinde kabul edildi.
A-Ayıplı MalTüketici, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda:1-Bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme,2-Malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi,3-Ayıp oranında bedel indirimi,4-Ücretsiz onarım,İsteme haklarına sahiptir. Tüketici bu haklardan sadece birini tercih edebilir.Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.Ayıplı maldan sorumluluk süresi, malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren 2 yıldır.Bu süre konut ve tatil amaçlı taşınmaz mallarda 5 yıldır.Ayıplı malın neden olduğu her türlü zararlardan dolayı yapılacak talepler için zamanaşımı süresi 3 yıldır. Bu talepler, zarara sebep olan malın piyasaya sürüldüğü günden başlayarak 10 yıl sonra ortadan kalkar.
B-Ayıplı HizmetTüketici, hizmetin ifa edildiği tarihten itibaren 30 gün içinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda;1-Sözleşmeden dönme,2-Hizmetin yeniden görülmesi,3-Ayıp oranında bedel indirimi,Haklarına sahiptir. Tüketici bu haklardan sadece birini tercih edebilir.Sağlayıcı, tüketicinin seçtiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.Ayıplı hizmetten sorumluluk süresi, hizmetin ifasından itibaren 2 yıllık zamanaşımına tabidir.Ayıplı hizmetin neden olduğu her türlü zararlardan dolayı yapılacak taleplerin zamanaşımı süresi 3 yıldır.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , ,

Elbisede çikolata lekesi nasıl çıkarılır

Ara 31, 2012 Author: wuup | Filed under: Bilgi Deposu

Elbisede çikolata lekesi nasıl çıkarılır

Elbisede çikolata lekesi nasıl çıkarılır
Kumaştaki çikolata lekesi için; en iyi yol gliserinle ovup yağ emici iki kağıt arasında bir süre bırakarak yağının iyice emilmesini sağlamaktır. Eğer bu işlem yeterli olmazsa ve lekeli kumaş rengi atmayan bir tür kumaş ise lekeli kısmı suyla karıştırdığınız 90 derecelik alkolle silin.
Alıntılanan Kaynak:http://www.hayatnotu.com/elbisede-cikolata-lekesi-nasil-cikarilir.html… Devamini oku..

Etiketler:

HATAY ismi nerden gelmiştir, adını nasıl almıştır, efsanesi hikayesi nedir

HATAY Avrupalılar Çin’in kuzeyine “Hıtay” derlerdi (Rusçada “Kitay”). “Hıtaylar” ismini taşıyan yarı göçebe Türk kabileleri 10. yüzyılda Mançurya’yı ve Çin’in kuzeyini işgal etmişler ve burasının ismi “Hıtay” kalmıştı.Atatürk “Hıtaylar”ın Anadolu’ya da gelmiş olduklarına inanıyordu. “40 asırlık Türk yurdu” saydığı Antakya’ya Hatay ismini bu yüzden vermişti.
Hatay Şehrinin İsmi Nerden Geliyor?
9 Eylül 1936 tarihinde Fransa Suriye ile antlaşma yaparak Suriye’ye bağımsızlık verilmesini kabul etti, fakat özel statüye sahip İskenderun Sancağı’nın durumu göz ardı edildi. Bu durumda, Türkiye 9 Ekim 1936’da Fransa’ya nota verdi. Konu; Türkiye ve Fransa arasında alınıp, verilen notalar sonucunda varılan mutabakata göre Milletler Cemiyetine taşındı. Atatürk, 1 Kasım 1936’da T.B.M.M’nin açılışında sancak konusunda devletin tavrını açıkça ortaya koydu. Ertesi gün Atatürk sancağa “Hatay” adını verdi. Aralık 1936’da şeklini belirlediği Hatay Bayrağını Hataylılara armağan etti.
2 Eylül 1938 günü Hatay Devleti kuruldu ve Devletin adı “Hatay” olarak kabul edildi.… Devamini oku..

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoriler


Depo


Popüler Etiketler